MojAndroid

Dnes je v móde univerzálnosť. Aj preto nie je žiadnym prekvapením, že v mobiloch máme kvalitný fotoaparát, prepracovaný výstup na audio a vysoký výkon. Tento trend zjednocovania viacerých zariadení do jedného si uvedomujú všetky veľké firmy, a známy Razer nie je výnimkou. Známy výrobca herného príslušenstva sa rozhodol na CES 2015 predstaviť svoju novú hernú konzolu s Androidom, ktorá okrem toho zvláda aj streamovanie hier do vašej obývačky či pripojenie periférií s virtuálnou realitou. Názov tohto zariadenia je Razer Forge TV a stojí iba 100 USD. 

Forge-TV-1-710x473

Razer-keyboard-710x473

Parametre tohto zariadenia sú viac než zaujímavé. V jeho útrobách tiká procesor Snapdragon 805 so 4 jadrami o takte 2,5 GHz, grafický čip Adreno 420, prítomná je aj operačná pamäť RAM s kapacitou 2 GB a dostupných je aj (bohužiaľ iba) 16 GB vnútornej pamäte. Zaujímavými sú pripojenia Bluetooth 4.1, HDMI 1.4 či ethernet port. V otázke streamovania hier z vášho počítača hrá v prospech tohto zariadenia nízka odozva, naopak, nevýhodou je nutnosť služby Cortex Stream. Na ovládanie konzoly budete môcť využiť pribalenú klávesnicu s touchpadom, či Bluetooth ovládač Razer Serval. Operačným systémom je upravený Android, v ktorom si môžete spustiť aj klasické Android aplikácie a hry.

serval_08-710x473

serval_02-710x473

Rozhodne zaujímavou novinkou je aj nový headset pre virtuálnu realitu OSVR. Jeho cena bude 199 dolárov a ide o podobné zariadenie ako okuliare Oculus Rift. Výhodou týchto okuliarov je nielen ich dizajn, ale aj funkcionalita, ktorá zaručí beh aplikácií pod platformami Windows, Android, Linux a ďalšími. Samozrejmosťou je možnosť priameho pripojenia k Razer Forge TV. Celé riešenie od Razeru je zaujímavé nielen svojou univerzálnosťou, ale aj cenou, ktorá je nižšia ako pri konkurenčných riešeniach. Ako sa táto novinka od firmy Razer pozdáva?

Screen-Shot-2015-01-06-at-18.31.24 Screen-Shot-2015-01-06-at-18.33.25

Zdroj: AndroidAuthority

7.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+