MojAndroid

Samsung sa zaviazal zlepšiť grafiku v mobilných hrách a pripravuje sa na zavedenie vizuálnych vylepšení založených na technológii “ray tracing”. Počas posledného roka spolupracoval tento technologický gigant s vývojármi mobilných hier na začlenení technológie, čím sa stala ich praktickou súčasťou.

Nedávny event Unpacked 2024, na ktorej predstavili sériu Galaxy S24, tiež ukázal niekoľko hier, ktoré využijú ray tracing a dostanú podporu pre Samsungy. O správe informuje portál SamMobile.

Rad Galaxy S24, vrátane modelov Galaxy S24, S24+ a S24 Ultra, je poháňaný čipmi Exynos 2400 a Snapdragon 8 Gen 3. Zvlášť treba spomenúť, že Galaxy S24 Ultra je vybavený čipom Snapdragon 8 Gen 3 vo všetkých regiónoch, zatiaľ čo Galaxy S24 a S24+ ponúkajú buď Snapdragon alebo Exynos 2400 SoC v závislosti od trhu. U nás si môžete kúpiť len verzie s Exynosom.

raytracing
Takto dokáže technológia vylepšiť zážitok z hrania hier | Zdroj: SamMobile

Samsung spomenul štyri hry, ktoré oficiálne podporujú ray tracing, pričom dve z nich sú ešte len pripravované. Očakáva sa, že posunú grafické možnosti v mobilných hrách na doteraz nepoznanú úroveň. Na hranie takýchto titulov však budete potrebovať to najvýkonnejšie zariadenie, pretože často bývajú veľmi náročné na rozbehanie.

Vybrané hry sú:

  1. Racing Master – Ešte nevydaná pretekárska hra s viac ako 100 licencovanými vozidlami, pretekmi v reálnom čase a rozsiahlymi možnosťami prispôsobenia. Hra sa vyznačuje “neporovnateľným vizuálnym zážitkom” a momentálne je otvorená pre predregistráciu.
  2. Night Crows – MMORPG zasadená do fantasy 13. storočia na európskom kontinente, používajúca Unreal Engine 5. Hoci je momentálne dostupná len v Kórei, globálni užívatelia sa môžu predregistrovať v obchode Google Play. Hra obsahuje otvorený trh, mechaniky letu či dokonca veľké bitky a súboje.
  3. Arena Breakout – Taktická FPS od Level Infinite predstavuje unikátnu mechaniku extrakcie a chváli sa realistickým, prostredím a možnosťou ponechať si loot. Druhá sezóna prichádza a s ňou aj mapa Guoyapos Bay City.
  4. Diablo Immortal – Jediná už vydaná hra spomenutá spoločnosťou Samsung. Diablo Immortal je renomovaná RPG s bohatým výberom bojových vecí a démonov, s ktorými bojujete.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa MojAndroid.sk (@mojandroid.sk)

S pokročilými schopnosťami ray tracingu a grafiky série Galaxy S24 sa očakáva, že viac mobilných hier využije tejto funkcie. Hoci doposiaľ bol vplyv ray tracingu na mobilné hry skromný, niektorí vývojári využívajú technológiu efektívnejšie než iní. Najnovšie čipy v novej sérii by mohli viesť k vizuálne impozantnejším herným zážitkom v budúcnosti.

Náš tip
Séria Samsung Galaxy S24: Slovenská cena a parametre všetkých modelov
18.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+