MojAndroid

Spoločnosť Google otvorila svoju pobočku na Slovensku 21.júna 2011. Služby v slovenskom jazyku však fungovali už dlhšie, od roku 2004.  Ako prvý bol preložený vyhľadávač Google, nasledovali reklamné systémy Google AdSense a Google AdWords. Neskôr prišla slovenčina aj do služieb Gmail, Google mapy, Google dokumenty alebo prehliadač Chrome a ďalšie produkty.

Prečo Google otvoril svoju pobočku na Slovensku až minulý rok? Aké sú plány Google na Slovensku a kedy sa dočkáme vylepšení aj pre Android komunitu? Tieto ale aj ďalšie otázky plánujeme položiť “šéfovi” slovenského Google Rasťovi Kulichovi, ktorého sme požiadali o rozhovor pre čitateľov stránky MojAndroid.sk.

 

Rasťo Kulich, Country Manažér Google Slovensko

Rasťo Kulich pracoval prvých 5 rokov v oblasti reklamy ako brand manager v Procter & Gamble v Prahe a Budapešti. Po ukončení MBA na Harvarde sa vrátil do Európy a pracoval 5 rokov pre poradenskú spoločnost McKinsey na strategických projektoch s vrcholovým managmentom v 16 krajinách. Medzi jeho záľuby patria predovšetkým hra na akordeóne a klavíri, cestovanie (takmer 70 krajín), bojové umenia a mentoring mladých talentov.

MojAndroid.sk tím a Google SK na odovzdávaní cien Android roka 2011
(zľava Michal Chabada, Fero Chovaňák, Zdenko Šmondrk a Rasťo Kulich)

Ak máte záujem sa niečo zaujímavé spýtať Rasťa Kulicha z Google SK, napíšte svoju otázku priamo do komentárov pod článkom. Opýtame sa za vás.

Stretnutie máme naplánované v utorok 13.3. a rozhovor zverejníme čoskoro.

10.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+