MojAndroid

Radia.sk zverejnilo štatistiky počúvanosti slovenských rádií na smartfónoch s operačným systémom Android a iOS. Aplikácia zaznamenala ku koncu januára už približne 60,000 stiahnutí. V rovnakom mesiaci bola spustená 59910-krát a spolu sa prostredníctvom nej počúvali rádiá vyše 17500 hodín. Výsledky prieskumu vychádzajú len zo vzorky poslucháčov, ktorí využívali k počúvaniu aplikáciu Radia.sk a nezahŕňa počúvanie rádia iným spôsobom – napríklad pomocou aplikácií samotných rádií.

Podľa prieskumu v januári skončilo na prvom mieste Fun Rádio. Z celkového času počúvanosti mu patrí 13,88%, čo je približne 2426 hodín. Druhá s tesným rozdielom je Europa 2 (13,46% – 2357 hodín), tretie je Rádio Slovensko (9,66% – 1691 hodín) a štvrté skončilo Rádio Expres (9345% – 1654 hodín). Prvú päťku uzatvára Rádio Viva (5,94% – 1041 hodín), šieste je Anténa hitrádio (4,26% – 746 hodín).

2013_01_top20

Do TOP 20-tky sa dostali aj špecializované internetové streamy. Na 7. a 8. mieste, sa umiestnili Fun Rádio 80.-90. roky a Fun Rádio CZ-SK, ktoré predbehli Rádio_FM (9. miesto) či Jemné melódie (11. miesto). Zaujímavé je aj umiestnenie Best FM na 10. mieste, Fun Rádio pre deti na 12., Rádio Litera na 13. priečke, lokálne Rádio Aligátor na 14. a tvojeRADIO.com Repete na 15., nasledované opäť špecializovanými stanicami Fun Rádia – Dance, TOP 20, Running a Love Songs. Do TOP 20 staníc sa v januári dostalo z malých staníc Rádio Beta, ktoré skončilo na 20. mieste.

Čísla Radia.sk sú zaujímavé aj preto, že ukazujú reálne časy počúvania jednotlivých staníc počas týždňa a dňa. Na nižšie uvedených grafoch môžete tiež vidieť podiel jednotlivých operačných systémov, prostredníctvom ktorých boli rádiá počúvané a tiež to, z ktorých krajín pochádzajú používatelia aplikácie.

Počúvanosť rádií v jednotlivých dňoch počas týždňa v mesiaci január
Počúvanosť rádií v jednotlivých dňoch počas týždňa v mesiaci január
Počúvanie rádií v jednotlivých hodinách v mesiaci január
Počúvanie rádií v jednotlivých hodinách v mesiaci január
Podiel operačmých systémom, v ktorých bola nainštalovaná aplikácia Rádia.sk
Podiel operačmých systémom, v ktorých bola nainštalovaná aplikácia Radia.sk

 

Miera využívania aplikácie Radia.sk v jednotlivých krajinách
Miera využívania aplikácie Radia.sk v jednotlivých krajinách

Aplikáciu Radia.sk si môžete z Google Play zadarmo stiahnuť aj vy. Stačí ak navštívite oficiálny obchod s aplikáciami vo svojom smartfóne. Recenziu aplikácie môžete nájsť v článku Radia.sk: slovenské rádiá vždy po ruke.

Verzia: 3.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.0.2
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: tlačová správa

6.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+