MojAndroid

Spoločnosť Qualcomm, ktorá je vo svete známa najmä výrobou ARM procesorov pre mobilné zariadenia, predstavila na vlastnej konferencii Qualcomm Uplink svoje nové inteligentné hodinky. Qualcomm Toq, ako sa tieto hodinky volajú, prichádzajú ako prvé na svete s Mirasol displejom, ktorý zaručí ich dlhú výdrž na jedno nabitie.

qualcomm-toq-2

Okrem kompatibility so systémom Android 4.0.3 a vyššie, je pre inteligentné hodinky Qualcomm Toq príznačný aj Mirasol displej s podobným vykresľovaním ako technológia eInk, avšak so schopnosťou zobrazovať farby a rýchlo prekresľovať vyobrazený obsah. Vďaka nízkej energetickej náročnosti displeja na hodinkách Toq dokonca nenájdeme ani tlačidlo vypínania. Pri vybití batérie bude jej nabitie možné cez bezdrôtovú nabíjačku Qualcomm WiPower, čo je konkurencia rozšíreného štandardu bezdrôtového nabíjania Qi.

Pomocou inteligentných hodiniek Qualcomm Toq bude možné spravovať textové správy a hovory priamo zo spárovaného Android zariadenia, pričom je možné na hodinky inštalovať aj špeciálne aplikácie. Na pripojenie k Android zariadeniam bude inteligentným hodinkám slúžiť štandard Bluetooth 4.0 LE. Na trh by sa hodinky Toq mali dostať v dvoch verziách, druhá “Premium Audio” verzia bude v balení obsahovať aj bezdrôtové stereofónne slúchadlá.

Qualcomm pri predstavení označil hodinky Qualcomm Toq za “limitovanú edíciu”, čo znamená, že budú zrejme dostupné až budúci rok. K presnému dátumu ani cene sa Qualcomm nevyjadril, môžme však očakávať cenu v hranici 100 – 150 EUR, v závislosti od ďalších parametrov hodiniek.

Zdroj: AndroidPolice

5.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+