Kill Switch, ako ju viacerí výrobcovia smartfónov nazývajú, je funkcia, ktorá má zabrániť potencionálnemu zneužitiu osobných údajov pri odcudzení smartfónu. V mobilných zariadeniach ju môžeme nájsť pod rôznymi názvami, jej funkcie však ostávajú rovnaké. Nadiaľku tak môžete pomocou nej zariadenie zablokovať, vymazať, zálohovať, či lokalizovať. Svoje vlastné riešenie už dávnejšie predstavil aj Qualcomm, ktorý však prichádza s trochu odlišným riešením. Spoločnosť totižto uviedla funkciu SafeSwitch, ktorá je integrovaná aj priamo do čipu Snapdragon 810. Ten sa po prvýkrát objavil aj na výstave CES v smartfóne LG G Flex 2.
Hardvérové riešenie vypínača na diaľku má jednu podstatnú výhodu, a tou je, že sa nedá len tak ľahko prelomiť. Qualcomm sa o vlastnom SafeSwitchi vyjadruje ako o riešení, ktoré je takmer nemožné hacknúť. Hackerom zabraňuje prístup k firmvéru samotného zariadenia už v procese bootovania, odolný je tiež voči výmene čipov a dokáže zablokovať aj prístup k dôležitým komponentom zariadenia. Všetky tieto vlastnosti by mali umožniť majiteľovi odcudzeného smartfónu zabezpečiť svoje citlivé údaje, prípadne ich úplne vymazať. Na získanie plnej funkcionality je však potrebná spolupráca zariadenia s mobilným operátorom.
https://www.youtube.com/watch?v=i5Ojc_UJFZs
Zdroj: qualcomm
Škoda že moja Xperia Z1 to nemala…
a co ak niekto ukradne mobil nezapne internet vymeni sim kartu a resetuje na vyrobne nastavenia tak takato ochrana straca zmysel
jedna sa o zablokovanie cipu , cize nestraca zmysel :) citaj lepsie …to uz nie su nokie 3310
pozrel si si to video? zablokoval ho cez net rovnako ako to ma iphone a tusim aj samsung ale ako ho zablokujes ked das svoju kartu a das factory reset? na dialku ho musis nejak zablokovat ale pri zmene karty zmene uctu na googli a podobne uz ten mobil nenajdes ,tak ako by si ho zablokoval?
Neviem či som to dobre pochopil ale ono to zablokuje čip takže to je jedno aká je tam SIM karta a účet. Zablokuje čip, a tým sa mobil “nedá” použiť. Keď sa mýlim opravte ma. PS:Som nováčik :)
a odblokovat sa to potom bude dat?
takze sme doflashovali nove custom romky?
:DDD Aj mne to napadlo hneď ako prvé… Keby Google takto zabránil flashovaniu ROMiek, išiel by sám proti sebe a Android ako taký by dosť stratil na popularite. Možnosť slobodne si upraviť OS (resp. si nejaký pozmenený flashnúť), a open-source filozofia projektu sú hlavnou devízou Androidu. Snáď Google neurobí nejakú hovadinu…
“Qualcomm sa o vlastnom SafeSwitchi vyjadruje ako o riešení, ktoré je takmer nemožné hacknúť.” To slovíčko “takmer” sa mi nepáči..
to je ako keby som (iba kvoli reklame a oblbnutiu hlupakov) povedal, ze som vymyslel trezor, ktory je takmer nemozne otvorit………………………………………………. ale da sa to.