MojAndroid

Výrobca procesorov Qualcomm poodhalil detaily ohľadom pripravovanej generácie Snapdragon procesorov S4, označovaných tiež ako Krait CPU. Z toho čo vieme, sa máme naozaj na čo tešiť. V prvom rade bude tento nový typ procesora vyrábaný 28nm technológiou, ktorá by mala zabezpečiť menšie rozmery komponentov a menšiu energetickú náročnosť s minimálnymi tepelnými stratami. Procesor Krait sľubuje oproti súčasnej línii Scorpion zvýšenie výkonu až o 60%, pri taktovacích frekvenciách od 1,5 až do 2,5GHz. Keďže ide o SOC (system on chip) procesor, nájdeme v ňom integrovaný aj grafický čip – v tomto prípade je použitý Adreno 225 s 50% nárastom výkonu oproti Adreno 220 a podporou DirectX 9.3 pre Windows 8, OpenGL ES 1.1 a 2.0.

S novým Krait CPU získate aj podporu pre všetky bežne používané frekvencie mobilných sietí od 700 do 2600MHz. Zvládne dátové prenosy Cat. 3 LTE (rýchlosť do 100Mbps) a Cat. 24 HSPA+ (do 42Mbps) rovnako ako aj GPRS a EDGE. Podporované by mali byť aj lokalizačné služby GPS a ruský Glonass, Bluetooth, WiFi, FM rádio a NFC. Nová rada procesorov sa pravdepodobne objaví až na budúci rok.

Zdroj: endgadget.com

10.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+