MojAndroid

V segmente herných smartfónov sme v ostatných rokoch mohli vidieť niekoľko zaujímavých modelov. Celé to vlastne odštartoval Razer Phone a postupom času sa so svojim kúskom optimalizovaným pre hráčov pridali aj ďalšie značky.

Spomenúť si môžeme na modely Xiaomi Black Shark 3 a Black Shark 3 Pro, Vivo iQOO, Nubia Red Magic 5G či zaujímavý Asus ROG Phone 3 z dielne značky známej aj vďaka svojim herných počítačom. A tu to rozhodne nekončí. S hernými smartfónmi sa zjavne budeme stretávať aj naďalej.

Ako informuje portál PhoneArea, svoj vlastný model chce na trh uviesť aj známy výrobca čipov, Qualcomm. Hoci novinka má byť uvedená netradične pod značkou Qualcomm, práce prebiehajú v spolupráci s Asusom. Tento taiwanský výrobca má v hernom segmente viac než dosť skúseností, takže spolupráca by mala priniesť svoje ovocie.

Zdieľanie nákladov a väčší zisk

Podľa dostupných informácií to má v praxi vyzerať tak, že Qualcomm sa postará o optimalizáciu svojho najnovšieho čipu Snapdragon 875, zatiaľ čo Asus zastreší dizajn a celkovú prípravu. Zaujímavá je informácia, že obidve strany prijali dohodu o spoločnom nákupe potrebných komponentov.

To by v preklade malo znamenať asi toľko, že herný smartfón Qualcomm a najbližšia herná novinka Asus ROG Phone budú v niektorých oblastiach disponovať totožným hardvérom. Cieľom tejto úzkej spolupráce má byť zníženie výrobných nákladov a zvýšenie obchodnej marže. Konkrétne sa spomína zdieľanie prvkov z oblastí obrazoviek, pamätí, fotoaparátov, batérií a systému chladenia.

Možno už začiatkom decembra

Qualcomm na začiatok decembra 2020 ohlásil predstavenie spomínaného čipu Snapdragon 875, preto je možné, že to isté podujatie využije aj na slávnostné odhalenie herného smartfónu pod svojou vlastnou značkou. Špekuluje sa, že do predaja by sa chystaná novinka následne mohla dostať koncom prvého štvrťroka 2021.

Náš tip
Asus ROG Phone 3 vs. Lenovo Legion: Porovnanie najvýkonnejších herných mobilov
8.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+