MojAndroid

Ako to už býva pri predstavovaní noviniek jednotlivých spoločností, „nič nie je lepšie, ako práve naše najnovšie zariadenie“. Podobná taktika prišla aj pri predstavovaní spoločnosti Huawei na Mobile World Congress 2012, keď sa predstavoval D Quad XL spoločnosti Huawei, ktorý bol označený za „najrýchlejší smartfón na svete.“

Aj keď prvé náznaky naznačovali, že tvrdenia spoločnosti Huawei budú potvrdené, keďže v Basemark ES 2.0 Taiji benchmarku D Quad XL s quad-core K2V3 čipsetom porazil také zariadenia ako Galaxy Note a Asus Transformer Prime, ktoré sme považovali za popredné zariadenia na trhu.

Vtedy však neboli k dispozícii zariadenia, ktoré nesú v sebe procesory Qualcomm a porovnanie prišlo s Tegra 3 a Exynos procesormi. Nový procesor, dvojjadro Qualcomm MSM8960 vytvorený na 28nm technológii s Adreno 225 GPU, však toto tvrdenie vyvrátil a Huawei sa stal „až druhým v poradí“. Rozdiely sú však nepatrné.

Navyše, zatiaľ čo Huawei bojoval s vlastným smartfónom, ktorý by mal mať dokonale prispôsobené všetky parametre, Qualcomm sa predstavil v neznámom stroji, ktorý určite nepatrí k zariadeniam, ktoré ovládnu veľkú časť trhu a predaja.

Mysleli sme si, že už sme dosiahli vrchol vo výkonoch mobilných zariadení a ich procesorov, no výrobcovia nás vždy prekvapia niečím novým. Zdá sa, že Qualcomm boduje a aj konkurencia je postavená čoraz viac proti novým výzvam a métam. Uvidíme, kde skončí tento nekonečný boj výkonov jednotlivých zariadení.

Zdroj, foto: BrightSideofNews

3.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+