MojAndroid

Už dlhší čas vydavateľstvo Tencent Games ohlasovalo príchod odľahčenej verzie PUBG. Tá je cielená hlavne na ľudí, ktorí si nemôžu dovoliť dobre vybavený smartfón. PUBG Mobile Lite si tak nezapýta ani najvyšší výkon, ani najlepšiu grafiku. Prinesie však rovnako hodnotný zážitok tým, ktorí majú lacnejšie mobily. A naozaj ho aj teraz prináša. Okrem Indie je tak nové PUBG dostupné v mnohých ďalších regiónoch.

Pre nás stále nie je dostupné

Nové PUBG Mobile Lite sa po niekoľkých mesiacoch ohlasovania nedávno dostalo do Obchodu Play. O tom, že je naozaj “lite” hovorí aj veľkosť. Inštalačný súbor má menej ako 500 MB, čo je na smartfóny najnižších tried tak akurát. Požiadavky na operačnú pamäť sú tiež veľmi skromné: hre budú stačiť 2 GB RAM a menej.

Napriek nižším nárokom na hardvér by mala byť hra rovnaká plynulá a strhujúca

Čo však môže nás, Slovákov, zamrzieť, je fakt, že PUBG Mobile Lite u nás stále dostupné nie je. Ak sa vám náhodou podarí nájsť APK súbor mimo Obchodu Play, budete patriť medzi šťastných. Inak sa ale lite verzia jednoducho stiahnuť nedá. Jeden z hlavných rozdielov je, že proti sebe hrá 60, nie 100 hráčov. Inak je hra veľmi podobná a podobne plynulá.

Verzia: 0.12.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.12.0
Aktuálna cena: Zdarma

Hra bola pôvodne k dispozícii len v Indii. Teraz sa rozšírila do niektorých ďalších ázijských krajín, Južnej Ameriky a Severnej Afriky. V budúcnosti by mala byť dostupná aj v niektorých európskych krajinách.

Práve vo vyššie spomínaných krajinách teraz nastal obrovský rozmach technologického trhu. Predávajú sa kvantá smartfónov v každej kategórii a každá vyplnená diera na trhu znamená peniaze. Tencent Games si to dobre uvedomujú. Preto priniesli jednu z najobľúbenejších hier na svete aj tam, kde si ju doteraz nemohli dovoliť. O dostupnosti v nových krajinách informoval web PhoneArena.

Verzia: 0.3.3
Pôvodná cena: 6,49 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.3.3
Pôvodná cena: 6,49 €
Aktuálna cena: Zdarma

Náš tip
PUBG Mobile Lite je už v obchode Google Play, na Slovensku si ju žiaľ nenainštalujeme

11.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+