MojAndroid

Hoci sú Google Glass produktom, ktorý ešte len čaká na svoje masovejšie rozšírenie, vývojári už teraz prichádzajú s rôznymi nápadmi, ako by sa tieto inteligentné okuliare dali využiť. Veľmi zaujímavou oblasťou môžu byť aj hry a jednou z prvých lastovičiek v tomto smere je Psyclops – vesmírna 3D strieľačka.

Google Glass shooter

Tvorcom hry je vývojár Sean McCracken a jej koncept je veľmi jednoduchý a bežný – vesmírne lode mimozemšťanov napadli Zem a hráčovou úlohou je ničiť ich. Okuliare v tomto prípade slúžia ako hľadáčik, ktorým nájdete nepriateľské lode, dostanete ich do zameriavača v strede displeja a po zameraní vystrelíte. Súčasná raná verzia hry nedisponuje nejakou unikátnou grafikou, ale treba mať na pamäti, že sa jedná o novinku v tejto oblasti, ktorá ešte len načrtáva možnosti využitia okuliarov, napríklad v spojení s rozšírenou realitou. Trhanie videa je zrejme spôsobené bezdrôtovým prenášaním obrazu z okuliarov na tablet, na samotných Google Glass hra údajne dosahuje okolo 40 fps (snímok za sekundu).

Vývojár sám označuje hru ako mix 3D Space Invaders a Missile Command. Reálna dostupnosť hry nie je známa, nápad však vyzerá zaujímavo a určite má potenciál.

Zdroj: engadget.com

10.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+