MojAndroid

Aktuálna situácia vo svete má neuveriteľný dopad aj na ceny a dopyt elektronických zariadení. Jednou zo spoločností, ktoré zaznamenali pokles je aj juhokórejský gigant Samsung. Portál SamMobile zverejnil štatistiky predajov viacerých známych spoločností z Európskeho trhu.

Ako sú na tom s predajmi konkurenti spoločnosti Samsung?

Podľa štatistík z Európskych obchodov zaznamenala spoločnosť Samsung za prvý kvartál tohto roka až 35 % podiel z celkových predajov na trhu. To je však oproti minulému roku pokles o 2 %. Juhokórejská spoločnosť podľa štatistík zaznamenáva každoročne pokles v predajoch až o 16 %.

V tohtoročnej tabuľke sa za lídrom, ktorým je Samsung nachádza americký Apple. Zdroj uviedol, že konkurencia zo spojených štátov mala za prvý kvartál až 25 % podiel z celkových predajov na Európskom trhu. Oproti minulému roku je to zlepšenie len o 1 %. Priemerný ročný “nárast”  amerického giganta sa podobne, ako pri Samsungu pohybuje v záporných číslach.

Na tretej priečke sa nachádza Xiaomi. Táto spoločnosť mala podľa štatistík veľmi ťažký rok, keďže jej podiel na trhu klesol z minuloročných 19 % na 14 %. Xiaomi zaznamenalo zo všetkých spoločností, ktoré sú uvedené v tabuľke najväčší ročný pokles v predajoch.

Tabuľka podielov na trhu -Q1 - Samsung
Tabuľka podielov na trhu za prvý kvartál 2022 | Zdroj: CounterpointResearch.com

Zhoršenie predajov na Európskom trhu spôsobila podľa odborníkov zložitá situácia v niektorých štátoch a celkové zvyšovanie cien produktov. Výrobcovia tvrdia, že za prvý kvartál 2022 bolo do Európy dovezených 49 miliónov smartfónov.

Podľa záznamov sme takýto nízky dopyt po elektronike zaznamenali naposledy v prvom kvartáli 2013. Odborníci však nepredpovedajú nič pozitívne a podľa ich názorov sa situácia v druhom kvartáli roku 2022 ešte zhorší.

Náš tip
EÚ tvrdí, že WhatsApp má stále problémy so súkromím používateľov. Spoločnosť dostala ultimátum

16.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+