MojAndroid

Prvá časť dlhoočakávaného seriálu Grand Tour, so známou trojicou moderátorov Jeremy Clarksonom, Richardom Hammondom a Jamesom Mayom, sa stala najviac nelegálne sťahovanou v histórií. Počtom stiahnutí dokonca prekonala aj svetoznámy seriál Hra o tróny (Game of Thrones). Okrem toho, že si ju pozreli milióny ľudí online, cez video službu Amazon Prime, tak si ju stiahlo milióny ľudí po celom svete. Na pirátskych stránkach sú dostupné prvé tri epizódy pre všetkých, čo nechceli alebo nechcú zaplatiť 100 dolárov za sprístupnenie služby, ktorá navyše nie je dostupná všade. Top Gear (pôvodný názov z produkcie BBC), so za posledné roky získal milióny fanúšikov, a práve tí očakávali prvé časti reštartu seriálu na Amazone. Dočkali sa.

Podľa dát zozbieraných spoločnosťou Muso a publikovaných denníkom The Daily Mail, sa prvá časť Grand Tour stiahla do nedele 9,7 miliónkrát. Druhá a tretia epizóda zaznamenali už o niečo menší záujem, a počet ich stiahnutí sa pohybuje na úrovni 6,4 a 4,6 milióna. Samozrejme, tieto čísla budú postupne rásť. Škodu, ktorú nelegálne stiahnutia spôsobili Amazonu, sa ale už teraz pohybuje na úrovni 3,2 milióna dolárov, a to len za prvú časť. Spoločnosť pritom za produkciu troch sérií Grand Tour zaplatila nemalé peniaze – 160 miliónov dolárov.

Zdroj: engadget

 

 

12.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+