MojAndroid

Pamätáte si ešte na projekt Google s názvom Tango? Už nejakú dobu sme o ňom nepísali, no na internete sa znova a znova objavujú nové informácie. Tieto nám dávajú približnú predstavu o tom, čo Google s ním zamýšľa. Pre osvieženie pamäte len pripomíname, že projekt Tango je ambicióznym plánom spoločnosti, zmapovať trojrozmerný svet okolo nás. Internetový gigant spolu s projektom uviedol aj prvé zariadenie, ktoré 3D snímanie priestoru umožňovalo. Je ním smartfón s celou škálou senzorov a snímačov, doplnený o vlastný procesor, ktorý sa stará o spracovanie dát – volá sa Miriad 1.

projekt tango google

Google však projekt Tango už čoskoro rozšíri aj o ďalšie zariadenie, ktorým by mal byť 7 palcový tablet s dvoma kamerami, infračerveným meračom hĺbky a špeciálnym softvérom, ktorý dokáže údaje z týchto senzorov spojiť a vytvoriť z nich 3D obrázky objektov. Novinka by mohla svoje miesto zaujať na tohtoročnom Google I/O koncom júna, no je možné, že to bude ešte skôr. Google má vyrobiť 4000 kusov tohto prototypu, ktorý sa pravdepodobne dostane do rúk testerov a developerov.

Zdroj: androidandme

23.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

3 odpovede na “Projekt Tango od Google rozšíria o tablet”

  1. Zdroj je “Wall Street Journal”, nie “androidandme” (oni to len prebrali). Inak na ten infracerveny (sic!) merac hlbky som fakt zvedavy, pretoze o merani hlbky na takomto principe som jakziv nepocul…

    • Dioda (ir) odosle signal, resp. svetlo , ktory druha dioda prijma, na zaklade casu odrazu si software vyrata dlzku od daneho objektu. Hĺbka bolo zjavne myslené dĺžka od teba (telefónu) napr. Po strom alebo tak. Čo si myslel tým (sic!)?

      • No neviem co tym bolo myslene, ale v clanku je “hlbka”, nie vzdialenost. To ma navadza na myslienku ze to ma byt nieco ako hlbkomer (v lodi), t.j. merat hlbku vody. Ta by kazdu diodu tak stlmila, ze po par metroch by sa signal stratil v sume (obzvlast infracerveny)…

        Samozrejme viem ako funguje meranie VZDIALENOSTI (to ma dnes kazdy slusny fotoaparat, a pracuje na podobnom principe). Ale HLBKA? To asi tazko…

        BTW. “sic” znamena “sic erat scriptum” (doslovne, ako bolo napisane). Presne citovanie zdroja, aj s pripadnou chybou. A tam bolo naozaj “hlbka”…

Pridaj komentár

+