MojAndroid

Dnes je to viac ako mesiac, čo sme prvýkrát písali o Projekte Ara, ktorý založila spoločnosť Motorola. Tá sa spojila so skupinou zakladajúcou koncept Phoneblocks a toto partnerstvo dnes prináša prvé výsledky. Motorole sa totižto podarilo získať exkluzívneho partnera na výrobu “Lego smartfónov”. Vďaka firme 3D Systems sa tak Projekt Ara stane zrejme skutočnosťou.

ara2blogpost_large_verge_medium_landscape

3D Systems je spoločnosť venujúca sa 3D tlači. Na základe niekoľkoročného kontraktu s Motorolou sú páni z tejto firmy odhodlaní vytvoriť nový koncept 3D tlače súčiastok pre Ara smartfóny, čím tak vytvoria úplne novú technológiu pre tento moderný projekt. Nová technológia bude pritom určená výhradne pre smartfóny od Motoroly, čo znamená, že ide o exkluzívne partnerstvo. Oficiálne vyhlásenie vedenia koncernu Motorola znie:

“Pri Projekte Ara sme si položili otázku ‘Ako by sme mohli priniesť benefity otvoreného hardvérového ekosystému a možnosti zmeny súčiastok 6 miliardám ľuďom po celom svete?’. Je to slogan, ktorým sa teraz riadime. Vyžaduje to technické vymoženosti v oblastiach ako pevnosť materiálov, či tlač súčiastok s vodivým atramentom, čo chceme využiť pri anténach. A tieto vymoženosti musia byť podporené rýchlosťou a objemom výroby, čo je dôvod, prečo sme sa spojili s 3D Systems.” – Regina Dugan, Senior Viceprezidentka a riaditeľka skupiny Motorola’s Advanced Technology & Projects

Hoci ešte partnerstvo Motoroly a spoločnosti 3D Systems neznamená, že sa smartfónov z Projektu Ara dočkáme v krátkej dobe, ide určite o krok vpred a veríme, že do prelomu rokov 2014/2015 bude prvé zariadenie z tejto dielne realitou. Otázkou však ostáva, či bude aj v tomto období tento projekt takým populárnym a či sa dokáže presadiť v tak objemnej konkurencii, akú dnes na trhu s Android zariadeniami nachádzame. Aký je váš názor na Projekt Ara? Kúpili by ste si takýto smartfón?

Zdroj: AndroidAuthority

23.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+