MojAndroid

Spoločnosť Microsoft prvý raz odhalila svoju novú game streamingovú službu. Projekt xCloud je konštruovaný tak, aby bol funkčný na konzolách, počítačoch, a taktiež na mobilných zariadeniach. Šéf spoločnosti Microsoft pre cloud gaming, Kareem Choudhry, vysvetľuje:

Budovanie projektu Projekt xCloud je pre nás niekoľko ročnou záležitosťou. V roku 2019 spustíme prvé trial verzie na to, aby sme mohli službu testovať.

Spoločnosť Microsoft vytvorila vlastný hardvér pre svoje dátové centrá, takže existujúce a budúce Xbox hry budú kompatibilné so službami. Hry budú “streamované” do zariadení a Microsoft bude testovať službu xCloud pomocou bezdrôtových ovládačov pripojených ku konzolám, mobilným zariadeniam či k počítačom. Microsoft tvrdí, že ich výskumné tímy “vytvárajú spôsoby boja proti latencii” prostredníctvom zdokonalených sieťových techník v kombinácii s kódovaním a dekódovaním videa. To by malo spraviť game streaming životaschopným aj na 4G siete.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Microsoft odhaľuje xCloud pár dní po predstavení Project Stream od Googlu

Verejné trial verzie budú dostupné budúci rok (ako sa vyjadril Choudhry), ale služba Microsoftu na streamovanie Xbox hier bude čeliť konkurencii viacerých už existujúcich produktov. Najpopulárnejšie z nich sú GeForce Now, PlayStation Now, Shadow či Liquid Sky. Odhalenie Project xCloud od Microsoftu prišlo len pár dní po tom, ako spoločnosť Google uviedla svoju vlastnú službu Project Stream, ktorá umožňuje vybraným “testerom” hrať Assasin´s Creed Odyssey prostredníctvom prehliadača Chrome na svojich notebookoch alebo desktopoch. Spoločnosť Microsoft zatiaľ neodhalila viac detailov, ďalšie podrobnosti zistíme zrejme v roku 2019.

Náš tip
Viac informácií zo sveta Windowsu nájdete na MojWindows.sk!

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Project Stream: Prostredníctvom Google Chrome budeme môcť hrať high-end hry

10.10.2018
Zdroj: theverge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+