MojAndroid

Streamovanie hier je ďalším z trendov tohto roka. Nemyslíme však pozeranie sa na niekoho, kto práve hrá, ale hranie výborných high-end hier bez toho, aby ste disponovali výkonným počítačom. Takéto služby ponúka už NVIDIA GeForce NOW a PlayStation Now a teraz sa pripája aj spoločnosť Google spolu so svojím Project Stream. Už 5. októbra niekoľkí šťastlivci budú môcť vyskúsať najnovší Assasin´s Creed Oddysey priamo cez prehliadač Google Chromebez potreby high-end počítača. Project Stream funguje tak, že hráčovi je streamovaný gameplay z cloudu a jeho počítač odosiela iba signály z klávesnice a z myši. Konceptuálne nejde o žiadnu novinku, ale Google sľubuje extrémne nízku latenciu a výbornú grafiku.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Spoločnosť Google uzavrela partnerstvo s Ubisoftom, aby práve Assasin´s Creed Oddysey bola prvou hrateľnou hrou na Project Stream. Vybraní uchádzači budú zaradení do skúšobného beta programu a nemusia zaplatiť nič za testovanie hry. Je jasné, že Google stále testuje technológiu, takže free-to-play hra pre uchádzačov im pomôže zozbierať užitočné dáta.

Z Európy si bezplatne AC Oddysey na Project Stream žiaľ nezahrá nikto

Síce to znie úžasne, ale samozrejme, všetko má svoje obmedzenia. Prvým z nich je to, že používatelia beta verzie musia byť zo Spojených štátov. Táto podmienka je určite nastavená len kvôli beta verzii a Google zrejme nebude limitovať Project Stream len pre US, keď vyjde riadna verzia Project Stream. Používatelia musia mať minimálne 17 rokov a disponovať internetovým pripojením s aspoň 25 mbit/s. Tiež je potrebný desktop alebo laptop s prístupom k desktopovej verzii prehliadača Google Chrome s operačným systémom Windows 10, macOS, Linux (alebo Chromebook s Chrome OS).

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+