MojAndroid

Projekt Soli od Googlu si dal za úlohu zmeniť to, ako dnes ovládame nielen smartfóny či tablety, ale aj počítače, či iné mobilné zariadenia. Internetový gigant vo svojom výskumnom centre Advanced Technology and Projects (ATAP), kuchtí novú technológiu založenú na radare veľkosti nechtu, ktorý má priniesť revolúciu v tom, ako ľudia prichádzajú do styku s mobilnými zariadeniami. V skratke by sa dal projekt Soli označiť za naplnené fantázie z filmu Minority Report.

MinorityReport_a4460cc8-d5c5-4f6c-beff-fd9bf71a60a1

Tím vývojárov dokáže za pomoci miniatúrneho radaru a vyspelých algoritmov presne určiť aj tie najjemnejšie pohyby ľudskej ruky či prstov. Tie dokáže interpretovať v digitálnej podobe zariadeniu, ktoré ich vyhodnotí a na základe nich pohne napríklad kurzorom myši, zmení nastavenie hlasitosti, zmeria veľkosť, prepne skladbu, zmení veľkosť obrázku a podobne. Scenárov, ako túto technológiu použiť je veľa a v skutočnosti záleží len od vašej fantázie. Najlepšie však jej použitie a fungovanie vysvetľuje nasledovné video, ktoré vám určite odporúčame pozrieť.

Otázne nateraz ostáva, kedy a za koľko budú vedieť výrobcovia hardvéru takýto čip integrovať do svojich zariadení. Je možné, že momentálne by sa ovládanie pomocou gest rúk a prstov nestretlo s veľkým ohlasom, no veríme, že budúcnosť prinesie zmenu, ktorú podporia aj samotní výrobcovia. Technológia by sa mohla ujať aj v inteligentných hodinkách, ktoré by tak bolo možné ovládať bez akýchkoľvek dotykov. Ako by sa ovládanie pomocou gest páčilo vám?

Náš tip
Aria pridáva ovládanie gestami hodinkám Android Wear a Pebble

n9concept

1.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+