MojAndroid

Aria, nový projekt od firmy Deus Ex Technology pridáva dnešným inteligentným hodinkám Android Wear a Pebble možnosť ovládania gestami. Ide o malú sponku, ktorú používatelia pripevnia na náramok hodiniek, ktorá sa s hodinkami prepojí prostredníctvom technológie Bluetooth Low Energy. Toto príslušenstvo potom umožní pristupovať prakticky do každej funkcie hodiniek a to len jednou rukou, na ktorej sú hodinky nasadené. Jednotlivé gestá pre ovládanie môžete vidieť nižšie.

aria

Autori projektu vytvorili dve rôzne verzie príslušenstva, ktoré sú určené buď na použitie s hodinkami Android Wear alebo Pebble Time a plánujú ich presadiť kampaňou na stránkach Kickstarter v priebehu nasledujúcich týždňov. Verzia pre Android Wear, ktorá bola vytvorená pre vývojárov bude stáť celkom 169 eur. Vyššia cena je podmienená prístupom do SDK a prítomnosťou vlastnej batérie pre pripojenie cez Bluetooth. Narozdiel o toho, varianta pre Pebble Time bude stáť len 69 dolárov a k hodinkám sa bude pripájať priamo, čím sa odstráni potreba pre vstavanú batériu.

https://www.youtube.com/watch?v=D4IrLj-ApDs

Zdroj: TechCrunchAria

 

25.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+