MojAndroid

Čínske obchody sú doslova plné tovaru. Najzaujímavejšie na tom je, že množstvo z tamojších produktov u nás jednoducho nedostanete. Týka sa to mnohých telefónov či tabletov, ale aj veľmi zaujímavého príslušenstva. Teraz nemáme na mysli kryty či slúchadlá, ale zaujímavé kúsky, z ktorých mnohé využívajú objektív, no niektoré zaujmú úplne inou funkciou.

Mini LED Projector

Tento miniatúrny projektor je ideálny do menších kancelárií či na večerné premietanie filmu v obývačke. Samozrejme, od malého zariadenia nemôžeme čakať zázraky, no spolu so skvelou cenou prináša aj pomerne slušnú výbavu. Jas 120 Lumenov a maximálne rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov vôbec nie sú zlé hodnoty. S kontrastom 300:1 síce nejde o najatraktívnejšie zariadenie, no v tmavších miestnostiach by nemal byť problém. Premietať môžete na stenu vzdialenú 1,1 – 4 m a obraz dokážete natiahnuť na veľkosť až 250 cm. LED lampa by mala vydržať asi 20 000 hodín premietania, takže si s jej výmenou nebudete musieť robiť starosti. Celkovo tak ide o veľmi zaujímavé zariadenie s ešte zaujímavejšou cenou. Projektor môže byť váš iba za 46,81 USD, no táto ponuka je časovo obmedzená, a tak by ste sa s kúpou mali poponáhľať.

Mini LED Projector

Andoer 2″ Ultra-HD LCD akčná kamera

V priebehu leta vás možno napadlo zaobstarať si akčnú kameru, no nepotešili vás ceny štandardných modelov, ktoré ste na internete našli. Samozrejme, v Číne už existuje množstvo napodobenín, ale aj originálnych modelov, ktoré konkurenciu podkopávajú najmä cenou. Takým je aj model od spoločnosti Andoer, ktorý toho ponúka skutočne veľa. S kamerou nahráte dokonca aj 4K video s frekvenciou 25 FPS. 2,7K video zachytíte s frekvenciou 30 FPS a pri Full HD a HD videu máte k dispozícii aj režim pre natáčanie s frekvenciou 60 PS. Fotografie zhotovíte až v 16MP rozlíšení. Poteší aj displej na zadnej strane a mobilná aplikácia, ktorá nahrávanie videa ešte uľahčí. V balení nájdete aj množstvo užitočného príslušenstva, vďaka ktorému kameru pripevníte kdekoľvek. Čo je ešte lepšie, kamera môže byť vaša iba za 43,99 USD, no aj táto ponuka je časovo obmedzená.

Andoer kamera

MXQ Smart TV Box Player Android

Ako sme už spomínali, nie všetko príslušenstvo v tomto výbere bude mať vlastný objektív. MXQ Smart je TV Box s Androidom, vďaka čomu si tu budete môcť vychutnať mnohé z vašich obľúbených multimediálnych aplikácií. Výhodou boxu je množstvo portov, vďaka ktorým bude pripojenie k televízii bezproblémové. Zariadenie má vlastný procesor Amlogic so štyrmi jadrami s taktom 1,5 GHz, 1 GB RAM a 8 GB vnútornej pamäte. Nechýba ethernetový port ani pripojenie k Wi-Fi. Nájdete tu aj 4 USB 2.0 porty, slot na pamäťovú kartu, HDMI, AV a mnohé ďalšie. Okrem multimediálnych aplikácií si tak sem môžete stiahnuť a zahrať rôzne hry. Vďaka podpore pre Miracast/DLNA/Airplay nebude problémom ani párovanie vašich mobilných zariadení s TV Boxom, takže ide o skutočné multimediálne centrum. To môže byť vaše za 22,99 USD a aj v tomto prípade platí, že ponuka je časovo obmedzená.

MXQ Smart TV Box

 VR Box headset

Ak ste ešte nenašli dostupné, no dobre spracované okuliare s virtuálnou realitou, možno práve tu je riešenie. VR Box je veľmi jednoduchý headset, ktorý je ale prepracovanejší ako klasické okuliare Google Cardboard. Ponúka totiž vlastné remienky na upevnenie okolo hlavy, vďaka čomu nebudete mať problém s držaním headsetu počas používania. Do headsetu sa zmestí akýkoľvek smartfón s uhlopriečkou približne 4″ až 6″, takže máte zaistenú pomerne slušnú flexibilitu. Inak k okuliarom netreba nič dodávať. Vaše môžu byť už za 12,12 USD, takže ide o veľmi dostupný kúsok príslušenstva, ktorý sa dnes skutočne nosí.

V1274-12-fa73Xiaomi Xiaoyi

Náš výber tentokrát uzatvárame veľmi atraktívnou kamerou do auta od Xiaomi. Tá ponúka solídne špecifikácie a za túto cenu ide o jednu z najlepších takýchto kamier na trhu. Vďaka 165° zornému poľu toho zachytíte skutočne veľa a video môžete natočiť vo Full HD rozlíšení s frekvenciou až 60 FPS, takže natočený záznam bude skutočne kvalitný. Nechýba ani skvelá mobilná aplikácia, ktorá uľahčí ovládanie kamery. Samozrejmosťou je aj dlhý kábel, ktorý môžete viesť okolo celej palubnej dosky tak, aby nebola kamera umiestnená vo vašom zornom poli. Vaše videá môžete ukladať na microSD kartu, vďaka čomu bude jednoduchšia aj manipulácia s týmto obsahom. Kamera môže byť vaša v rámci špeciálnej akcie iba za 58,99 USD.

PA3566GY-1-b7a5-dLzz

Všetky tieto a mnohé ďalšie skvelé ponuky nájdete v čínskom internetovom obchode Tomtop. Ceny sú tu naozaj extrémne nízke a produktov je tu zasa extrémne veľa. Je iba na vás, čo si vyberiete, no je veľmi pravdepodobné, že skutočne ušetríte.

10.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+