MojAndroid

Spoločnosť Nokia sa môže pochváliť svojim novým zariadením Nokia 920 Lumi, no zdá sa, že nepresvedčila spotrebiteľov v USA. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti CouponCodes4u.com, do ktorého sa zapojilo 2371 respondentov.

Až 52 percent používateľov iPhone a Android zariadení sa vyjadrilo, že nie sú ochotní sa zbaviť svojich terajších zariadení v prospech novinky od spoločnosti Nokia. Ďalšou početnou skupinou, 35 percent, boli používatelia, ktorí by zvažovali prechod vďaka špecifikáciám smartfónu Nokia 920 Lumi s Windows Phone 8 a 13 percent by presvedčila cena, pokiaľ by bola prijateľná. Nokia však zatiaľ neuviedla oficiálnu cenu zariadenia.

Nokia 920 Lumi má 4,5 palcový, s flexibilným sklom WXGA IPS LCD displej, ktorý má lepšie rozlíšenie ako HD vďaka technológii PureMotion HD+. Až 61 percent respondentov bolo fascinovaných tým, že displej reaguje aj na dotyk v rukaviciach. Ďalší sa vyjadrili (52 percent), že vďaka PureView systému a kvalite fotografií je pre nich zariadenie veľmi lákavým zariadením. V prieskume sa zúčastnilo 39 percent vlastníkov iPhone smartfónu, 31 percent vlastníkov Android zariadení a 29 percent zariadení BlackBerry.

„Rok 2012 je rokom, kedy veľké spoločnosti vyrábajúce smartfóny musia bojovať o svojich zákazníkov a musia si udržať ich vernosť,“ povedal Mark Pearson, CouponCodes4u.com. „V nasledujúcich mesiacoch bude predstavených nie menej ako 6 nových zariadení a spotrebitelia sú citlivý pri výbere zariadení na špecifikácie, dizajn a branding. Posledná ponuka od spoločnosti Nokia v tomto koncepte vyzerá ako zaujímavá alternatíva v konkurenčnom boji zariadení iPhone a Android.“

Ako ste na tom vy? Tiež zvažujete prechod na iný operačný systém alebo váš ďalší smartfón bude opäť Android? Hlasujte v našej ankete:

Zvažujete prechod na iný operačný systém v mobile?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj, foto: PCMag

13.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+