MojAndroid

Po dlhšom čase opäať prieskumná agentúra v USA – Nielsen – vydala nové výsledky, ktoré naznačujú smerovanie trhu nielen v oblasti využívania mobilných telefónov ale aj ich operačných systémov. A tak sme sa z posledných výsledkov dostali k zaujímavým číslam z amerického trhu, kde až 43 % všetkých zariadení v USA, podľa výsledkov augustového prieskumu, používa operačný systém Android.

Podľa výsledkov, kupujúci si za posledné tri mesiace vybrali pri kúpe nového telefónu až v 56 %-tách operačný systém Android. Podľa agentúry Nielsen je počet ľudí, ktorí sa rozhodli pre kúpu nového zariadenia, jasným indikátorom, kde sa uberá trh. Operačný systém iOS ostal na druhom mieste s približne 28 %-tami všetkých nových smartfónov.

Nielsen uvádza, že 28 % kupujúcich v priebehu posledných troch mesiacov udržal pozíciu iOS. Všetko však naznačuje tomu, že Android bude v segmente smartfónov naďalej rásť. Je toho jasným dôkazom 56 % predaných smartfónov s Androidom za posledné tri mesiace. Prieskum tiež ukázal, že Android v súčasnosti využíva 43 % používateľov.

 

Zdroj: www.nielsen.com

29.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+