MojAndroid

Vašu polohu dnes nepotrebujete len pri navigácii. Častokrát ju využívate pri zobrazovaní zaujímavých bodov vo vašom okolí, na sociálnych sieťach, či pri fotení, kde si ku fotografiám viete priradiť GPS značku. Systém na získavanie informácií o polohe vo vašom Android zariadení ale nemusí vždy fungovať korektne. Prečítajte si niekoľko tipov, ako vylepšiť GPS signál.

Náš tip
Ako odstrániť bloatware a systémové aplikácie z vášho smartfónu | NÁVOD

Zapnite režim “Vysokej presnosti GPS”

Tento krok síce spôsobí o niečo rýchlejšie vybíjanie batérie, avšak ak v danom momente potrebujete svoju polohu vedieť naozaj presne, je na nezaplatenie. Jediné, čo musíte urobiť, je prejsť do Nastavenia > Poloha > Režim > Vysoká presnosť. Ak naopak chcete ušetriť batériu, zvoľte možnosť Len senzory zariadenia. 

gps-presny-rezim-1 gps-presny-rezim-2

Ponechajte GPS stále aktívne

Android kvôli zvýšeniu rýchlosti systému a efektívnemu využívaniu systémových prostriedkov robí to, že počas doby, kedy sa prepínate z aplikácie do aplikácie, prípadne nevyužívate priamo aplikáciu používajúcu GPS, vypne službu získavania polohy. Výsledkom je potom dlhšie opätovné získavanie signálu máp. Tomuto môžete zabrániť nainštalovaním a používaním aplikácie GPS Connected, ktorá udržuje GPS stále aktívne.

gps-connected

Verzia: 1.15
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.15
Aktuálna cena: Zdarma

Zistite, či máte problém so snímačom GPS

Zdá sa vám, že vaše zariadenie má problém so získavaním GPS signálu? Nainštalujte si aplikáciu GPS Essentials a v jej menu kliknite na Satellites. Postavte sa na voľné priestranstvo (najmä nie pod kovovú strechu) a na displeji by sa vám do niekoľkých sekúnd až jednej minúty mali zobraziť GPS satelity, na ktoré sa napojilo vaše zariadenie.

gps-satelity

Ak sa tak nestane, vedzte, že za to môže buď príliš dobrý kryt vášho smartfónu (ak obsahuje nejaké kovové prvky) alebo hardvérová chyba zariadenia.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Resetujte spojenia na satelity

Niekedy sa stane, že vaše zariadenie je pripojené na GPS satelity, ktoré nie sú momentálne v dosahu, čo spôsobuje nepresnosti v získavaní informácií o vašej polohe. Na resetovanie týchto údajov vám poslúži aplikácia GPS Status & Toolbox, v ktorej treba kliknúť na Menu > Manage A-GPS State a následne zvoliť tlačidlo Reset. Potom sa vráťte do možnosti Manage A-GPS State a stlačte tlačidlo Download, ktoré obnoví spojenia s geolokačnými satelitmi.

Verzia: 8.0.170
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 8.0.170
Aktuálna cena: Zdarma

Máte aj vy tip na to, ako vylepšiť GPS signál v mobilnom zariadení? Ak áno, radi si o nich prečítame v komentároch pod týmto článkom.

6.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+