MojAndroid

Vašu polohu dnes nepotrebujete len pri navigácii. Častokrát ju využívate pri zobrazovaní zaujímavých bodov vo vašom okolí, na sociálnych sieťach, či pri fotení, kde si ku fotografiám viete priradiť GPS značku. Systém na získavanie informácií o polohe vo vašom Android zariadení ale nemusí vždy fungovať korektne. Prečítajte si niekoľko tipov, ako vylepšiť GPS signál.

Náš tip
Ako odstrániť bloatware a systémové aplikácie z vášho smartfónu | NÁVOD

Zapnite režim “Vysokej presnosti GPS”

Tento krok síce spôsobí o niečo rýchlejšie vybíjanie batérie, avšak ak v danom momente potrebujete svoju polohu vedieť naozaj presne, je na nezaplatenie. Jediné, čo musíte urobiť, je prejsť do Nastavenia > Poloha > Režim > Vysoká presnosť. Ak naopak chcete ušetriť batériu, zvoľte možnosť Len senzory zariadenia. 

gps-presny-rezim-1 gps-presny-rezim-2

Ponechajte GPS stále aktívne

Android kvôli zvýšeniu rýchlosti systému a efektívnemu využívaniu systémových prostriedkov robí to, že počas doby, kedy sa prepínate z aplikácie do aplikácie, prípadne nevyužívate priamo aplikáciu používajúcu GPS, vypne službu získavania polohy. Výsledkom je potom dlhšie opätovné získavanie signálu máp. Tomuto môžete zabrániť nainštalovaním a používaním aplikácie GPS Connected, ktorá udržuje GPS stále aktívne.

gps-connected

Verzia: 1.15
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.15
Aktuálna cena: Zdarma

Zistite, či máte problém so snímačom GPS

Zdá sa vám, že vaše zariadenie má problém so získavaním GPS signálu? Nainštalujte si aplikáciu GPS Essentials a v jej menu kliknite na Satellites. Postavte sa na voľné priestranstvo (najmä nie pod kovovú strechu) a na displeji by sa vám do niekoľkých sekúnd až jednej minúty mali zobraziť GPS satelity, na ktoré sa napojilo vaše zariadenie.

gps-satelity

Ak sa tak nestane, vedzte, že za to môže buď príliš dobrý kryt vášho smartfónu (ak obsahuje nejaké kovové prvky) alebo hardvérová chyba zariadenia.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Resetujte spojenia na satelity

Niekedy sa stane, že vaše zariadenie je pripojené na GPS satelity, ktoré nie sú momentálne v dosahu, čo spôsobuje nepresnosti v získavaní informácií o vašej polohe. Na resetovanie týchto údajov vám poslúži aplikácia GPS Status & Toolbox, v ktorej treba kliknúť na Menu > Manage A-GPS State a následne zvoliť tlačidlo Reset. Potom sa vráťte do možnosti Manage A-GPS State a stlačte tlačidlo Download, ktoré obnoví spojenia s geolokačnými satelitmi.

Verzia: 8.0.170
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 8.0.170
Aktuálna cena: Zdarma

Máte aj vy tip na to, ako vylepšiť GPS signál v mobilnom zariadení? Ak áno, radi si o nich prečítame v komentároch pod týmto článkom.

6.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • SimSon

  Myslel som ze po tom clanku o znizeni spotreby energie vymazanim cache sa uz hlbsie klesnut neda. Bohuzial, zase som sa mylil…

 • Radovan Jobko

  No len škoda že to nemám v nastaveniach mám Samsung S6. Čo stým.??

 • skoda9635

  Čo to znamená keď vidím satelity (asi 21) ale ani na jeden ma nefixne dokonca aj glonass ? na google mapách mám niekedy presnosť pár km (lokalita podľa vysielača).

 • aikonautik

  O koľko sa mi zvýši presnosť oproti normálu? Asi o nula však, keďže ten nadpis je zavádzajúci. Skôr to záleží na tom, aký má zariadenie GPS modul (chipset). Normálne mám presnosť 3m a fix do pár sekúnd po zapnutí GPS.
  A zapnúť GPS natrvalo? OMG to je čo za kravinu, ja zakazujem aplikáciám aj prístup k polohe a GPS vypínam. Baterka mi ďakuje.
  Namiesto posledných dvoch aplikácií používam už zopár rokov GPS Test https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest&hl=en

  • SimSom

   Samozrejme ze tie bohovske rady o zvyseni presnosti su kraviny, ale nemozeme cakat ze sa nad tym v redakcii budu aj zamyslat. Oni radsej rychlo zmazu kriticke prispevky, vsak?

 • SimSon

  Ale, cenzura? Hlbsie sa uz asi fakt klesnut neda. Mozete byt na seba fakt “hrdi”!

 • Dano3266

  Pri gps probléme mi vždy stačilo stiahnuť A-GPS dáta a problém vyriešený.

 • Martin Kučerka

  Používam aplikácie na bicykel ako Sportstracker, Strava, alebo Locus. V každej jednej mi potom ako jazdím vždy cca po 20-tich km keď sa nepozriem na mobil urobí rovnú čiaru až k tomu momentu ako ma nájde napr. pri 30 kilometroch. Čiže trasu mám pekne zaznamenanú po 20-ty kilometer a od dvadsiateho kilometra mi urobí iba rovnú čiaru, keď sa pozriem na mobil pri tridsiatom kilometri. Už som tieto aplikácie nastavil aj aby pri nich batéria nebola optimalizovaná a stále nič nepomohlo. Neviem kde to už nastaviť, lebo keď sa pri dlhšej trase nepozriem na mobil vždy mi pokazí celú mapu rovnou čiarou. Skúsim ešte tento GPS connected čo urobí. Nestretol sa s tým niekto? ďakujem

 • Pavol Knut Navratil

  Pozorne som si prečítal post a posledný príspevok “ako vylepšiť GPS signál v mobilnom zariadení?” čo ma trocha irituje… lebo mobilné zariadenie je aj “android radio v aute” a tejto téme sa tu nik nevenuje. Mňa by to ale veľmi zaujímalo.

  • Dobry den, kedze pri pouzivani Android Auto je GPS signal cerpany z telefonu, platia tu vsetky zasady ako v pripade, ked chcete zlepsit GPS priamo v telefone :) Ak zlepsite GPS signal v telefone, automaticky sa zlepsi navigacia v Android Auto, kedze aj ta je vlastne priamo v telefone :)

 • jozef

  ktore smartfony do 200 euršpajo maju silný prijimač signalu v telefone? Dakujem za odpoved S uctou Lušpaj

 • jozef

  Prosim,napíšte mi, ktory smartfon do 200 euro ma dobrý prijimač GPS?

+