MojAndroid

Každý sa už určite ocitol v situácii, kedy bolo potrebné preniesť dáta zo starého do nového smartfónu. Prenos dát uložených v účte Google je jednoduchý. Po prihlásení na novom zariadení máte všetky potrebné dáta automaticky prenesené. Čo však s aplikáciami? Portál AndroidPolice uvádza informáciu, ktorá určite poteší každého Android fanúšika.

Ako sme už spomenuli dáta uložené v Google účte sa do nového zariadenia prenesú automaticky po prihlásení. O dátach uložených v rôznych aplikáciách však to isté povedať nemôžeme. Spoločnosť Google tento fakt nedomyslela, a práve preto mnohí používatelia prichádzajú po vymenení smartfónu aj o svoje dáta uložené v aplikáciách. Práve z tohto dôvodu sa traja čínsky giganti rozhodli spraviť niečo, vďaka čomu bude prenos dát oveľa jednoduchší.

Xiaomi 13
Xiaomi 13 | Zdroj: Tomáš Kanálik


Ide o spoločné rozhodnutie spoločností Xiaomi, Oppo a Vivo. Práve vďaka tejto novinke bude prenos aplikácií tretích strán spolu s uloženými dátami jednoduchý. Spoločnosti sa rozhodli pridať do ich smartfónov funkciu, ktorá umožní prenos aplikácií medzi zariadeniami. Podporovať by ju mali všetky modely týchto výrobcov.

Momentálne je táto funkcia kompatibilná so zariadeniami uvedených značiek. Tento bezproblémový prenos však funguje hlavne v prípade, že ide o dva smartfóny rovnakej značky. Sklamaním je však fakt, že táto super novinka je zatiaľ dostupná iba v Číne a pravdepodobne to tak aj ostane. Jedným z dôvodov môže byť práve naša výhoda dostupnosti služieb ako Google Fotky alebo Google Disk, ktoré v Číne dostupné nie sú.

Náš tip
Samsung Galaxy A54: Fotoaparát prešiel testom DxOMark, toto je výsledok

23.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+