MojAndroid

Počas posledného týždňa sa vo svete technológií udialo hneď niekoľko zaujímavých vecí. Aby ste o žiadnu dôležitú informáciu neprišli, pripravili sme pre vás prehľad tých najzaujímavejších správ, ktoré prišli počas prebiehajúceho týždňa.

Končí populárna HAKA

Ak sa vám niekedy stalo, že vám zmizlo auto, elektronika alebo niekto blízky, možno ste už narazili na projekt HAKA. Ten sa zameriaval práve na pomoc ľuďom, ktorí o niečo prišli, a následné pátranie. Nešlo o žiadny štátny projekt, ktorý by bol nejako financovaný, práve naopak. Za svoje fungovanie si nikdy zakladatelia nevypýtali ani euro. O informáciu sa podelili vo svojej skupine.

Pozreli sme sa, ako dokáže fotiť najnovšia vlajková loď

Pred pár dňami sa nám dostal do rúk najnovší vlajkový smartfón spoločnosti Honor. Magic 6 Pro zaujme svojim dizajnom, parametrami ale aj celkovým výkonom. O pár dní vám prinesieme aj plnohodnotný test, no dnes sa pozrieme na to, aké fotografie dokážu zo smartfónu vyjsť. Skúsili sme hneď viacero situácií, niekedy bol perfektný, inokedy zas mierne zaostával za konkurenciou.

Xiaomi predstavilo to najlepšie, čo môžeme od ich zariadení očakávať

Deň pred otvorením brán jedného z najväčších veľtrhov mobilných technológií na svete MWC 2024, uviedlo Xiaomi v Barcelone očakávanú sériu Xiaomi 14. Aj keď existuje aj model Xiaomi 14 Pro, na Slovensku sa budú predávať len dva smartfóny: základný Xiaomi 14 a špičkový Xiaomi 14 Ultra. Obidva telefóny prinášajú foto výbavu s optikou Leica novej generácie a poháňa ich nový operačný systém Xiaomi HyperOS.

Samsung v Barcelone prvýkrát ukázal svoj smart prsteň

Spoločnosť Samsung potvrdila minulý mesiac pri predstavení série Galaxy S24 oficiálne potvrdila vývoj smart prsteňa Galaxy Ring. Teraz ho na konferencii MWC 2024 aj ukázala. Boli sme si ho pozrieť na stánku Samsungu. Galaxy Ring vyzerá ako väčšina smart prsteňov na trhu. V podstate ako bežný masívnejší a hrubší prsteň s kovovým lesklým povrchom v rôznych farbách na vonkajšej strane. Na tej vnútornej sú vidieť nabíjacie konektory a malé senzory pre meranie zdravotných a fitness funkcií.

Mobily v rukách žiakov by mohli skončiť. Tvrdí minister školstva

Minister školstva Tomáš Drucker z Hlasu avizuje možnosť zákazu používania mobilných telefónov na prvom stupni základných škôl a obmedzenie ich využívania na druhom stupni. Tento krok sa zatiaľ zvažuje a rezort má v pláne do konca marca aktualizovať usmernenie týkajúce sa tohto problému. Odborníci a akademici z externého prostredia sú zapojení do tohto procesu aby sa vyjadrili k tejto problematike na základe pedagogických ale aj digitálnych aspektov.

3.3.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+