MojAndroid

Počas posledného týždňa sa vo svete technológií udialo hneď niekoľko zaujímavých vecí. Aby ste o žiadnu dôležitú informáciu neprišli, pripravili sme pre vás prehľad tých najzaujímavejších správ, ktoré prišli počas prebiehajúceho týždňa.

Google Street View opäť zavíta na Slovensko. Stretnete ho v týchto mestách

Vďaka Street View v mapách Googlu si môžete pozrieť a podrobne preskúmať ulice, mestá, pamiatky aj z pohodlia obývačky bez toho, aby ste fyzicky dané miesta navštívili. Google pravidelne lokality aktualizuje o nové snímky a nevynecháva ani Slovensko. Špeciálne upravené autá odštartujú v apríli tohto roka a po slovenských cestách ich môžete stretávať až do októbra 2024.

Tieto seriály na Netflixe si získali srdcia Slovákov

Streamovacia služba Netflix sa za posledné roky udomácnila na slovenskom trhu a pre veľa Slovákov je dnes dokonca primárnym zdrojom televíznej zábavy. Veľkú obľubu majú hlavne seriály v jej ponuke, ktoré si často aj sami produkujú. Týchto 10 seriálov sledovali posledný týždeň Slováci v službe najčastejšie.

Reklamy na TikToku nie sú transparentné

Či chceme alebo nie, TikTok je jednou z najpoužívanejších sociálnych sietí na svete. Preslávil sa krátkymi, niekoľko sekundovými videami, medzi ktorými je veľmi jednoduché prepínať. Používateľom sa to páči, je to jednoduché a nájdu si tam taký obsah, aký potrebujú. Algoritmus je prepracovaný do najmenšieho detailu a Tiktok presne vie, čo sa vám bude páčiť.

Pozreli sme sa ako viete zistiť zdravie vašej batérie v smartfóne

Zdravie batérie pri smartfónoch ale aj iných zariadeniach so systémom Android je niečo, čo zaujíma takmer každého používateľa. Bohužiaľ, nie každý sa k tomuto údaju vie dostať. Pri konkurenčných produktoch spoločnosti Apple sa táto informácia nachádza priamo v nastaveniach zariadenia, čo výrazne pomáha najmä pri kúpe používaného modelu. Ako však zistiť zdravie batérie v androidoch? Možností je hneď niekoľko.

Samsung s príchodom štandardu Qi2 otáľa. Dokedy budeme čakať?

Bezdrôtové nabíjanie je pre niektorých ľudí nevyhnutnou vlastnosťou ich smartfónu. Pre iných je to však úplná zbytočnosť a uprednostňujú rýchle nabíjanie pomocou kábla. Odhliadnuc od toho, čo preferujete, sa funkcia bezdrôtového nabíjania od svojho prvého predstavenia v roku 2012 v telefóne Nokia 920 takmer vôbec nezmenila. Väčšina zariadení s bezdrôtovým nabíjaním sa v súčasnosti riadi štandardom Qi, ktorý nemá iba dobré recenzie.

25.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+