MojAndroid

V roku 2019 Apple oznámil, že sa spojil so spoločnosťami Samsung, Amazon, Google s cieľom vytvoriť štandard s názvom Matter. Ten má vyriešiť problém s kompatibilitou zariadení inteligentnej domácnosti. Očakávalo sa, že prvé zariadenie s podporou nového štandardu bude predstavené už koncom tohto roka, no podľa portálu 9to5Mac sa jeho uvedenie na trh posunulo na rok 2022.

K oneskoreniu prispela pandémia aj rozrastajúca sa aliancia podporovaných výrobcov

Novinku svetu oznámil generálny riaditeľ aliancie Connectivity Standards Alliance Tobin Richardson. V blogom príspevku uviedol, že k oneskoreniu vydania prispela nie len pretrvávajúca pandémia, ale aj pridanie ďalších 29 spoločností do aliancie a snaha vytvoriť vysokokvalitný softvér. Spoločnosti, ako napríklad Philips Hue, sľúbili, že prinesú podporu štandardu pre ich existujúce príslušenstvo. No podľa odhadov sa tak pravdepodobne stane až v druhej polovici roku 2022.

Matter logo
Matter logo | Foto: CNET.com

Štandard Matter uľahčí zákazníkom budovanie inteligentnej domácnosti

Stovky výrobcov, vrátane veľkých spoločností ako Apple, Google, Ikea, Samsung, ARM či dokonca čínsky Huawei, sa spojili a vytvorili alianciu Connectivity Standards Alliance. Spoločne vytvorili štandard s názvom Matter (pôvodne Connected Home over IP), ktorý má používateľom zjednodušiť budovanie inteligentnej domácnosti. Momentálne musíte pri výbere smart príslušenstva do domácnosti zohľadniť napríklad to, či je kompatibilné s vašim hlasovým asistentom. Po zavedení nového štandardu však už nebude musieť. Všetky certifikované zariadenia budú medzi sebou kompatibilné.

Náš tip
Google Pixel 6 a novšie modely od Googlu nebudú mať v balení nabíjačku

19.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+