MojAndroid

Každá značka má svoje svetlé aj tmavé obdobia predaja. Jedno z týchto tmavých období teraz postihlo aj výrobcu Sony. Jeho výsledky predaja sa za posledný kvartál pomerne zhoršili a ani príjmy na tom nie sú oveľa lepšie.

Rozdiel 400 tisíc predaných smartfónov

Predajnosť zariadení každej značky sa zväčša počíta po jednotlivých kvartáloch. Značky sa svojimi výsledkami chvália hlavne pri náraste čísel v jednom kvartáli oproti tomu minulému. Sú však aj situácie, kedy sa nie je čím chváliť.

Momentálne sa v tejto nepriaznivej situácii ocitlo aj Sony. Medzi aprílom a júnom sa mu podarilo predať 2 milióny smartfónov. Následne sa tomuto výrobcovi podarilo predať medzi júlom a septembrom už “iba” 1,6 milióna, čo činí rozdiel 400 tisíc.

O smartfóny Sony klesol záujem aj v Európe
O smartfóny Sony klesol záujem aj v Európe

Tržby klesli až o 55 miliárd yenov

Počet predaných smartfónov dosť výrazne ovplyvnil tržby Sony. Minulý kvartál sa toto číslo vyšplhalo až na 172 miliárd japonských yenov (1,3 mld. €). Za posledné tri mesiace ale stihlo klesnúť na hodnotu 117,8 miliárd yenov (913 mil. €), teda rozdiel je 55 miliárd.

Zatiaľ čo tieto čísla nie sú pre výrobcu veľmi pozitívne (vrátane prevádzkovej straty 29,8 miliardy yenov), prognózy ohľadom zisku sa prekvapivo zvýšili. Konkrétne zo 6,7 na 7,72 miliárd yenov. Predpoveď ohľadom predaných smartfónov sa zmenila z 9 na 7 miliónov. Sony zaznamenalo pokles predaja hlavne v Európe, Latinskej Amerike a na Blízkom východe.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Predaj smartfónov v Číne zaznamenal rekordný pokles

Náš tip
Telekom zaraďuje do ponuky Moto One a Sony Xperia XZ3

Náš tip
RECENZIA SONY XPERIA XZ3: Na toto sme čakali

3.11.2018
Zdroj: Pocketnow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Robert Koren

  Ja sa ani nečudujem… Posledný pekný mobil od nich bola séria J .. Ale tak slabo spracovanaaaaaa….. A je na smiech, že vetsinu naj foto čipov vyrába Sony, keď ich u svojich smartfónnoch nevie použiť….

 • Adam Firda

  Mozu si za to sami…predstavovat vlajkovu lod kazdy polrok, s minimom inovacii, dizajn zmenili na moderny uz neskoro, odstranuju v softveri vsetko uzitocne, s fotakom sa vytiahli na spicku tiez neskoro…o Sony uz nestekne ani pes.

 • Lendo

  Sony? To je co?

 • DARK RAVEN

  Sony až tak dobre nepoznám lebo som 15 rokov používal telefóny značky Nokia.
  Viem že keď ešte vyrábali pod názvom Sony Ericsson tak to boli veľmi zaujímavé telefóny mne sa páčila rada walkman to boli časy.
  Potom vyrábali dotykové potom už prišli z názvom xperia a Sony ak si dobre pamätám odkúpilo mobilnú divíziu Ericsson.
  Vyrábali smartfóny pod vlastnou značkou Sony xperia v tej dobe veľa ich veľa ľudí kritizovalo.
  V tedy Sony začalo ísť dole vodou neskôr sa spamätali a na trh prišli smartfóny radu Z a začalo sa im opäť dariť.
  Čo mňa ale oslovilo bolo keď si Sony začalo uvedomovať že sa na trhu začínajú vytrácať smartfóny kompaktných rozmerov a tak v dobe veľkých uhlopriečok Sony vyrobilo a priviedlo na trh smartfóny svojich vlajkových lodí v kompaktných rozmeroch a to bol podľa mňa ich najväčší úspech.
  Napríklad Sony xperia Z5 a Z5 compact boli v tej dobe veľmi populárne a veľmi pozitívne užívateľsky aj odborne hodnotené.
  Neskôr prišlo na trh Sony xperia x compact ktorý však patril do stredne vyššej triedy no napriek tomu tento smartfón oslovil nemálo ľudí.
  Sony uviedlo na trh aj smartfón svojej novej vlajkovej lode kompaktných rozmerov pod názvom xperia XZ1 compact.
  V súčasnosti z kompaktných smartfónov od Sony nájdeme na trhu xz2 compact.
  Zo spomínaných kompaktných smartfónov som vyskúšal x compact s ktorým som bol veľmi spokojný a teraz používam XZ1 compact s ktorým som mimoriadne spokojný a neplánujem to meniť až do príchodu 5G.
  Ako som už spomenul 15 rokov som používal len mobily a smartfóny od značky Nokia S ktorými som bol nad mieru spokojný.
  Posledný veľmi dizajnovo nádherný skvost od nokie ktorý som používal bola Nokia 7 Plus. Bol som s ním veľmi spokojný, ale prekážala mi veľkosť a preto som sa rozhodol pre niečo menšie.
  Keďže Nokia vyrába dosť rozmené smartfóny ktoré navyše kráčajú s týmito šialenými trendmi: displej cez celú prednú plochu, ešte aj tie výrezy na displejoch podľa mňa uberajú na dizajne.
  Tak mi nič iné neostávalo zmenil som značku teda prešiel som na Sony a zatiaľ som veľmi príjemne prekvapený a mimoriadne spokojný.

+