MojAndroid
Martin Minka 3.11.2018

Každá značka má svoje svetlé aj tmavé obdobia predaja. Jedno z týchto tmavých období teraz postihlo aj výrobcu Sony. Jeho výsledky predaja sa za posledný kvartál pomerne zhoršili a ani príjmy na tom nie sú oveľa lepšie.

Rozdiel 400 tisíc predaných smartfónov

Predajnosť zariadení každej značky sa zväčša počíta po jednotlivých kvartáloch. Značky sa svojimi výsledkami chvália hlavne pri náraste čísel v jednom kvartáli oproti tomu minulému. Sú však aj situácie, kedy sa nie je čím chváliť.

Momentálne sa v tejto nepriaznivej situácii ocitlo aj Sony. Medzi aprílom a júnom sa mu podarilo predať 2 milióny smartfónov. Následne sa tomuto výrobcovi podarilo predať medzi júlom a septembrom už „iba“ 1,6 milióna, čo činí rozdiel 400 tisíc.

O smartfóny Sony klesol záujem aj v Európe
O smartfóny Sony klesol záujem aj v Európe

Tržby klesli až o 55 miliárd yenov

Počet predaných smartfónov dosť výrazne ovplyvnil tržby Sony. Minulý kvartál sa toto číslo vyšplhalo až na 172 miliárd japonských yenov (1,3 mld. €). Za posledné tri mesiace ale stihlo klesnúť na hodnotu 117,8 miliárd yenov (913 mil. €), teda rozdiel je 55 miliárd.

Zatiaľ čo tieto čísla nie sú pre výrobcu veľmi pozitívne (vrátane prevádzkovej straty 29,8 miliardy yenov), prognózy ohľadom zisku sa prekvapivo zvýšili. Konkrétne zo 6,7 na 7,72 miliárd yenov. Predpoveď ohľadom predaných smartfónov sa zmenila z 9 na 7 miliónov. Sony zaznamenalo pokles predaja hlavne v Európe, Latinskej Amerike a na Blízkom východe.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Predaj smartfónov v Číne zaznamenal rekordný pokles

Náš tip
Telekom zaraďuje do ponuky Moto One a Sony Xperia XZ3

Náš tip
RECENZIA SONY XPERIA XZ3: Na toto sme čakali

3.11.2018
Zdroj: Pocketnow
  • Robert Koren

    Ja sa ani nečudujem… Posledný pekný mobil od nich bola séria J .. Ale tak slabo spracovanaaaaaa….. A je na smiech, že vetsinu naj foto čipov vyrába Sony, keď ich u svojich smartfónnoch nevie použiť….

  • Adam Firda

    Mozu si za to sami…predstavovat vlajkovu lod kazdy polrok, s minimom inovacii, dizajn zmenili na moderny uz neskoro, odstranuju v softveri vsetko uzitocne, s fotakom sa vytiahli na spicku tiez neskoro…o Sony uz nestekne ani pes.

  • Lendo

    Sony? To je co?

Používateľské recenzie
Fotománia

+