MojAndroid

Čína je so svojimi skoro 1,4 miliardami obyvateľmi jedným z najdôležitejších trhov pre výrobcov smartfónov. A to vrátane zahraničných značiek. Čínsky výrobca Huawei aj vďaka miestnemu trhu tohto amerického výrobcu preskočil v rebríčku najpredávanejších výrobcov a do prvej päťky sa dostali aj Oppo a Vivo. Napriek tomu predaj smartfónov na čínskom trhu v poslednom štvrťroku zaznamenal rekordný pokles. Medziročne išlo 11,7% pokles a oproti predošlému štvrťroku až o 19,7 %.

V septembri išlo do predaja na čínskom trhu 95 mobilných zariadení, čo je o 26 % menej ako pred rokom a o 65,5 % menej ako v minulom štvrťroku. 70 % z nich tvorili 4G telefóny. Od začiatku roka sa na tento trh dostalo 635 telefónov. 144 modelov bolo s podporou 2G technológie a 488 modelov malo podporu 4G technológie. Od začiatku roka bolo dodaných celkovo 305 miliónov telefónov. 276 miliónov z nich tvorili miestne značky. Zvyšok patril zahraničným značkám a to hlavne americkej spoločnosti Apple, nasledoval juhokórejský Samsung.

Náš tip
Predaje tabletov ďalej klesajú, darí sa len Applu a Huawei
15.10.2018
Zdroj: GizmoChina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+