MojAndroid

Je známy fakt, že boom tabletov posledné roky poľavuje. Hlavnou príčinou je aj neustále zvyšovanie uhlopriečky smartfónov, ktoré sa už pomaly blížia 7-palcovým tabletov. Niektoré sú už dokonca 7-palcovými phabletmi ako napríklad nedávno predstavený Honor Note 10. Za posledný štvrťrok klesli celosvetovo predaje tabletov o 13,5 % na 33 miliónov predaných kusov. Dáta pochádzajú od štatistickej spoločnosti International Data Corporation (IDC). Jediní dvaja výrobcovia, ktorým vzrástli predaje tabletov boli americká spoločnosť Apple a čínsky výrobca Huawei.

Spoločnosť Apple predala 11,5 milióna kusov tabletov rady iPad, čo znamená medziročný nárast o 0,9 %. Oproti druhému Samsungu je to viac ako dvojnásobok. Juhokórejský gigant predal 5 miliónov kusov tabletov rady Galaxy Tab, čo je ale medziročný pokles o 16,1 %. Najväčší úspech zaznamenal čínsky Huawei, ktorý predal 3,4 milióna kusov. Jedná sa medziročný nárast až 7,7 %. Huawei za posledný rok zaznamenal obrovský skok nielen v predaji tabletov, ale aj smartfónov. Na štvrtom a piatom mieste sa nachádzajú spoločnosti Lenovo a Amazon. U oboch sa ale jednalo o medziročný pokles predaja tabletov.

6.8.2018
Zdroj: IDC

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+