MojAndroid

Podľa Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker od spoločnosti International Data Corporation (IDC) vyplýva, že svetové predaje smartfónov v aktuálnom roku klesnú o 1,9 % v porovnaní s vlaňajším rokom. Pokiaľ sa táto teória naplní, bude to už tretí rok, čo predaj smartfónov naďalej klesal.

Napomáha rozširovanie 5G sietí

Zo slov správy vieme usúdiť, že v prvej polovicu roka 2019, svetový trh so smartfónmi zažije až 5,5-percentný pokles predajov, keď si to porovnáme s rovnakým obdobím pred rokom. IDC ako dôvod uviedlo spokojnosť ľudí s ich súčasnými smartfónmi. Sú i naďalej dostatočne výkonné s dobrými funkciami. Nezabudli ani poznamenať súčasný konflikt medzi Huawei a USA, ktorý ďalších ľudí odradil od kúpi nejakého modelu práve od tohto výrobcu.

5G podporuje čoraz viac zariadení od viacerých výrobcov

Najhoršie obdobie zažíva americký Apple, ktorého predaje i naďalej neprestávajú klesať, a to najmä práve kvôli potenciálne lepším a podstatne lacnejším alternatívam z Číny. Správa taktiež uvádza, že Apple predáva čoraz viac zánovných iPhonov. Počas druhej polovice aktuálneho roka však zrejme uvidíme 1,9-percentný nárast predajnosti, a to vďaka rozšíreniu 5G sietí.

Spoločnosť IDC sa snaží predpovedať aj nárast rozšírenia smartfónov s operačným systémom Android. To má z vlaňajších 85,1 % narásť v aktuálnom roku až na 86,7 %. Aj tento fakt je istým spôsobom prepojený s neustálym rozširovaním 5G.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Čína reaguje na kauzu Huawei a USA, vytvára vlastnú čiernu listinu

Náš tip
Smartfóny Huawei už nebudú mať predinštalovaný Facebook ani WhatsApp

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+