MojAndroid

Smartfóny od spoločnosti Huawei už nebudú mať predinštalované aplikácie od spoločnosti Facebook. Je to z dôvodu pretrvávajúcej kauzy Huawei a USA. Americký prezident Donald Trump podpísal dokument, ktorý zakazuje americkým spoločnostiam obchodovať so spoločnosťou Huawei.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Aplikácie bude možné následne nainštalovať. Zatiaľ

Majitelia smartfónov Huawei budú môcť aplikácie, ako Facebook, Instagram či WhatsApp aj naďalej využívať, no nebudú už v zariadeniach predinštalované. Ich stiahnutie z obchodu Google Play však nie je žiadnym problémom. Facebook teda v rámci zákazu nedovolí predinštalovať svoje aplikácie. Spoločnosť Google zabezpečila dočasnú licenciu, ktorá dovolí využívať Google služby v zariadeniach Huawei, rovnako bude zatiaľ dodávať aj aktualizácie už existujúcim smartfónom.

Spoločnosť Facebook odmieta predinštalovať svoje aplikácie na akýkoľvek smartfón od Huawei, ktorý ešte neopustil továreň. Keďže stále tu je možnosť následného nainštalovania aplikácií z Google Play, toto rozhodnutie Facebooku nijako neovplyvní samotný Huawei a ani používateľov. Uvidíme, ako sa situácia bude vyvíjať ďalej a samozrejme vás o nej budeme informovať.

Náš tip
Máte Huawei alebo Honor: Aký osud čaká značku na Slovensku? Poznáme vyjadrenia operátorov
7.6.2019
Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+