MojAndroid

Internetom kolujú už od predstavenia HTC One M9 správy o tom, ako sa zariadenie pri benchmarkoch prehrieva. Zatiaľ čo amatérski nadšenci hádžu na HTC za tento nedostatok špinu, odborníci vedia, že ide o nezmysel a nepravdivé tvrdenia. HTC One M9 sa voči konkurentom jednoznačne viac zahrieva, no v podmienkach, ktoré nie sú pre porovnávané zariadenia férové. Nová vlajková loď HTC totižto ešte nemá finálnu verziu softvéru, a tak je vyťaženie procesora a všetkých ďalších súčiastok väčšie, čo sa prejavuje na zvýšenom zahrievaní zariadenia. Na testovanie sa tiež používa tzv. stress test, čiže zaťaženie hardvéru na maximum. Kombináciou nedokončeného softvéru a stress testu je potom nasledovný obrázok nasnímaný termokamerou.

HTC-One-M9-Snapdragon-810-overheating-test-tweakers

Ako môžete vidieť, teplota HTC One M9 je pri benchmarkoch oveľa vyššia, než teplota iPhonu 6, HTC One M8, LG G3 či Samsungu Galaxy Note 4. Pri bežnom používaní (rozumej aj pri hraní hier ako napr. Asphalt 8) je však teplota zariadenia na úrovni okolo 38°C, čo je teplota, ktorú bežne dosahujú aj konkurenčné modely. Na osočujúce komentáre už na Twitteri reagoval aj Jeff Gordon z HTC.

Čo dodať na záver? Ešte predtým, ako si urobíte obraz o HTC One M9 a jeho prehrievaní, tak si počkajte na finálnu verziu softvéru, ktorá by mala tento nedostatok odstrániť. HTC One M9 bude tento rok silným hráčom na mobilnom trhu a spoločnosť by si určite nenechala ujsť takúto príležitosť kvôli takejto maličkosti.

Náš tip
HTC One M9: Prvé dojmy z MWC 2015

Zdroj: Phandroid

17.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+