MojAndroid

Kickstarter je miestom, kde sa zrodila nejedna zaujímavá pomôcka alebo príslušenstvo pre smartfóny a tablety. Inak tomu nie je ani v prípade projektu Davida Toleda, ktorý na tomto serveri predstavil projekt Practical Meter. Ten nielenže poukazuje na to, ako čo najlepšie využívať energiu v našom okolí, ale aj zdvojnásobuje efektivitu nabíjania akýchkoľvek malých zariadení cez USB. A to len vďaka špeciálnemu 3v1 káblu, ktorým sa dajú nabíjať iPhone zariadenia, Android smartfóny a tablety a rovnako aj zariadenia podporujúce formát miniUSB.

practical-meter-6

Projekt Practical Meter je určený na zobrazovanie efektivity prenosu energie cez USB slot. V praxi to znamená asi toľko, že vám táto šikovná pomôcka ukáže, aké percento energie z USB slotu využívate, keď v ňom máte pripojené zariadenie, ktoré sa nabíja. Okrem toho môže slúžiť aj ako ukazovateľ pri použití solárnych panelov alebo iných prenosných nabíjačiek, ktorým často chýba akýkoľvek indikátor alebo stavový riadok. Practical Meter rozmermi pripomína USB kľúč a vďaka šikovnosti jeho autorov je naozaj jednoducho prenosný a veľmi užitočný. Indikátor obsahuje 5 malých LED diód, pričom každá dióda reprezentuje 1W energie, ktorú vaše zariadenie získa z USB portu. Viac vám napovie priložené video.

Projekt Practical Meter je naozaj zaujímavý a už predbežné informácie nám hovoria o tom, že by mal byť aj ľahko dostupný. Však už za 14 USD (10,70 EUR) príspevok ste vďaka projektu na stránke Kickstarter mohli získať Practical Meter aj s 3v1 káblom pre nabíjanie rôznych zariadení. Priznajte sa, kúpili by ste si takúto pomôcku do domácnosti aj vy? Páči sa vám nápad autorov a vedeli by ste si používanie tohto príslušenstva reálne predstaviť? Napíšte nám v komentároch.

Zdroj: Kickstarter

29.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+