MojAndroid

Mesto Mulberry na Floride sa rozhodlo veľmi špeciálnym spôsobom upozorňovať vodičov na nepozorných chodcov. Konkrétnejšie je reč o chodcoch, ktorí počas prechádzania cez používajú svoj mobilný telefón. Správu prináša portál abc Action News.

Značky, ktoré vyzývajú na zvýšenie opatrnosti

Mesto Mulberry zriadilo 24 dopravných označení s nápisom “Pozor, smartfónoví zombíci”. Myšlienka vyšla z meme obrázkov, ktoré sa ocitli na sociálnych sieťach. Majú vyzývať vodičov na opatrnosť počas prejazdu cez priechody pre chodcov a v lokalitách, kde sa často vyskytujú deti a mladí. Chodci v tejto lokalite majú totiž tendenciu byť nepozorní z dôvodu používania smartfónov, a to aj počas prechádzania cez frekventovanú cestu. Pravdepodobne nemusí ísť dokonca ani o vyhradený priechod pre peších. Vodiči tak musia byť v strehu, pretože na každom rohu môže číhať “zombík s tvárou v obrazovke mobilu”.

Dopravné značenie "Pozor, smartfónoví zombíci"
Dopravné značenie “Pozor, smartfónoví zombíci” | Zdroj: StreetArtUtopia.com

Označenia sú inštalované v blízkosti škôl a knižníc. V krátkosti povedané tam, kde sa najčastejšie pohybujú mladí. V školách majú používanie mobilných zariadení zakázané a akonáhle žiaci opustia priestory škôl, upriamene sa dívajú do mobilov bez toho, aby dávali pozor na okolie. Približne 127 chodcov je každoročne zabitých na uliciach Polk County, čo túto oblasť radí k najviac nehodovým v krajine. Pre miestnu mládež sa už rozvíja edukačný program ohľadom bezpečnosti chodcov a cyklistov.

Náš tip
Oficiálne: Samsung potvrdil dátum predstavenia skladacích Z Fold5 a Flip5. Prídu už onedlho
8.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+