MojAndroid

Zamysleli ste sa niekedy nad opačnou stránkou Youtube? Na obľúbenej internetovej platforme si môžete prezrieť videá od výmyslu sveta, či už ide o najnovšie zaujímavosti zo sveta, rozličné návody, či priame prenosy podstatných športových alebo politických udalostí. V neposlednom rade nájdeme na Youtube mnoho ľudí, ktorí sa zameriavajú na tvorbu videí z oblastí zaujímavých predovšetkým pre mládež. Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, koľko môžu takíto ľudia zarábať?  Magazín Forbes vám dá odpoveď. Vydal totiž rebríček Youtuberov s najvyššími zárobkami.

Podľa výpočtov Forbes je najlepšie zarábajúcim Youtuberom na svete Felix Kjellberg, známy tiež ako PewDiePie, ktorý si na svoje bankové konto pripíše ročne v prepočte približne 10,5 milióna €. Výrazne nezaostáva ani komediálne duo Smosh so ziskom takmer ôsmich miliónov eur. Rebríček troch najlepších uzatvára huslistka Lindsey Stirling, tá si ročne prilepší asi o 5 000 000 €. Spomenúť možno tiež Brita KSI, ktorý so záľubou predvádza hráčom po celom svete najnovšie tituly dostupné pre konzoly. Jeho koníček mu prinesie približne 4 milióny € za rok, či Michelle Phan, expertku na tvorbu dokonalých make-upov so zárobkom 2,7 milióna eur. Podľa magazínu Forbes je vo veľkej miere za zdrojom obrovských peňazí reklama, ktorú Youtube do videí umiestňuje, no štyria z rebríčku najbohatších tvorcov videí pre túto platformu ponúkajú aj vlastné produkty, ktorými si získavajú srdcia ďalších ľudí.

Screen_Shot_2015-10-15_at_11.07.52_AM.0

Vyššie spomínané čísla však treba brať s rezervou. Samotný magazín Forbes totiž upozorňuje, že nejde o konečné výplaty Youtuberov, ktoré sa môžu často v skutočnosti líšiť. Zistené zárobky navyše predstavujú takzvaný „surový zisk“, čo znamená, že ide o výplaty nezdanené a bez odvedených odvodov. Forbes vychádzal pri svojich zisteniach z výpovedí agentov, manažérov, či právnikov samotných Youtuberov, ale aj z ďalších zdrojov, medzi ktoré možno zaradiť údaje z Nielsen, IMBD, či predstaviteľov Youtube.

Zdroj: Theverge

15.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+