MojAndroid

Spoločnosť Sony prekvapila väčšinu verejnosti, keď na konferencii MWC v Barcelone predstavila hneď tri nové smartfóny z úplne novej línie Xperia X. Je to pritom iba približne pol roka, odkedy výrobca predstavil nové vlajkové lode radu Xperia Z5, a tak sme žiadne extrémne zaujímavé smartfóny neočakávali. Opak sa ale stal pravdou a dostupný model Xperia XA bol doplnený o zaujímavý telefón Xperia X a novinku Xperia X Performance, ktorá sa teraz stáva oficiálnou vlajkovou loďou výrobcu.

Ten totiž na svojej nemeckej facebookovej stránke potvrdil, že sa nedočkáme modelu Xperia Z6 a že nová línia smartfónov Xperia X nahrádza dlhoročný produktový rad Xperia Z, do ktorého patrili vlajkové lode posledných rokov. To je zaujímavé prehlásenie hneď z niekoľkých dôvodov. Hoci Xperia X Performance je skutočne výkonné zariadenie so Snapdragonom 820 a novým 23 MP fotoaparátom, ponúka iba 5″ displej a Full HD rozlíšenie, čo je v porovnaní s ostatnými aktuálnymi vlajkovými loďami iných výrobcov o čosi menej.

Xperia X potvrdenie

Uvidíme, ako sa bude nová línia vyvíjať naďalej. Je možné, že tento rok ešte uvidíme nejaký model, ktorý nás prekvapí svojimi špecifikáciami, no až dovtedy je vlajkovou loďou spoločnosti práve novinka Xperia X Performance.

Zdroj: Sony Nemecko (Facebook) via GSMarena

24.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+