MojAndroid

Polícia Slovenskej Republiky upozorňuje na ďalší hoax prostredníctvom svojej facebookovej stránky Hoaxy a podvody – Polícia SR. Tentokrát sa jedná o falošný internetový obchod.

Falošný obchod Nutrinforms- reklama

Na sociálnej sieti Facebook sa používateľom začali zobrazovať reklamy, ktoré ponúkajú rôzne druhy tovaru za veľmi nízke ceny. Security Magazín, ktorý o podvode informuje, upozorňuje na internetový obchod s názvom Nutrinforms, ktorý na Facebooku vystupuje pod názvom Aveliss Shop. Je však možné, že takýchto internetových obchodov existuje viac a že v budúcnosti pribudnú ďalšie.

Nový MacBook Pro iba za 150 dolárov

Spomínaný internetový obchod pôsobí v zahraničí, no ich reklamy sú cielené na používateľov z celého sveta, vrátane používateľov zo Slovenska a Českej Republiky.

V ponuke majú iba dva produkty, notebook Apple MacBook Pro za 146 dolárov a notebook Teclast 15.6, ktorý začína na 59 dolároch. Tieto ceny sú však extrémne ďaleko od tých skutočných. Cena MacBooku Pro v konfigurácií s procesorom Intel Core i9 a 1 TB vnútorného úložiska sa pohybuje okolo 3 tisíc eur. Cena notebooku Teclast sa pohybuje medzi 400 až 600 dolármi.

Keby vám táto zľava nestačila a chceli ste ušetriť ešte viac, obchod ponúka aj bezplatné celosvetové doručenie.

Falošný obchod Nutrinforms- produkty

Obchod vznikol iba pár dní dozadu

Portál Security Magazín urobil menšiu analýzu a dopracoval sa k zaujímavým skutočnostiam. Webová doména nutrinforms.com bola zaregistrovaná len necelé dva týždne dozadu a využíva službu utajenia majiteľa, takže nie je možné zistiť, kto si túto doménu registroval.

Na samotnej stránke by ste márne hľadali obchodné podmienky alebo názov firmy, ktorá internetový obchod prevádzkuje. Uvedené číslo je napísané v zlom formáte a emailová adresa odkazuje na úplne inú webovú stránku. Adresa je tiež pravdepodobne vymyslená.

Falošný obchod Nutrinforms - pätička stránky

Facebooková stránka obchodu bola založená iba necelé dva týždne dozadu a má iba 49 fanúšikov. V komentároch pod vlastným príspevkom obchod informoval, že odoslali prvých 30 objednávok. Priložená fotografia je však stiahnutá z ruského internetového obchodu.

Dnes už falošný obchod neexistuje, pozor však na iné

Ak ste mali záujem objednať si 150 dolárový MacBook Pro z tohto obchodu, tak vás bohužiaľ sklamem. Na webe www.nutrinforms.com už nenájdete nič. Nemusíte sa báť, takýchto obchodov tu bolo veľa a veľa ich ešte bude. Keď však nechcete prísť o svoje ťažko zarobené peniaze alebo nechcete, aby boli vaše údaje zneužité, tak sa takýmto obchodom vyhýbajte.

Náš tip
Pozor! Ak máte tieto aplikácie, radšej ich odinštalujte. Môžete prísť o peniaze
5.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+