MojAndroid

Pokémon Go láme ďalšie rekordy v počte stiahnutí. Len za prvých 19 dní od uvedenia si hru stiahlo viac ako 50 miliónov ľudí, pričom už v prvých dňoch mala viac denne aktívnych používateľov ako Twitter. Dnes ale Pokémon GO oslavuje pokorenie ďalšieho významného míľnika. Na svojom konte má už totižto viac ako 100 miliónov stiahnutí

Už za prvé 3 dni od spustenia pritiahla hra Pokémon Go viac (denne aktívnych) používateľov ako má Twitter, pričom okamžite zasadla na trón v obchodoch s aplikáciami, kde momentálne generuje miliónové zisky svojmu tvorcovi, spoločnosti Niantic. Aktuálne má Pokémon Go 21 miliónov denne aktívnych hráčov len v USA, čo je viac ako mala hra Candy Crush Saga v čase svojej najväčšej slávy (20 miliónov). To robí z hry Pokémon Go najhranejšou mobilnou hrou v histórii USA.

Nejde o presné čísla ale o odhady spoločnosti AppAnnie, ktorá tiež hovorí, že hra denne zarobí aj 10 miliónov dolárov – to platí pre súhrn príjmov pre Android a iOS. Aj napriek svojmu úspechu však nezobrala vietor z plachiet ostatných vývojárskych štúdií. Hoci v prvých dňoch od spustenia hry zaznamenali menší pokles príjmov, všetko sa rýchlo vrátilo späť do normálu. Navyše, hra podporila aj iné tituly s rozšírenou realitou a určite inšpirovala ďalších vývojárov v tom, ako robiť úspešné hry pre mobilné platformy Android a iOS. Podarí sa niekomu zopakovať úspech Pokémonov? V najbližšom období zrejme nie, no veríme, že sa dočkáme ďalších podobných titulov, ktoré budú ťažiť práve z herných princípov rozšírenej reality hier Pokémon GO či Ingress.

 

2.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+