MojAndroid

Dnes už viac-menej mŕtvy ošiaľ spred dvoch rokov známy tiež ako Pokémon Go narobil za svoju existenciu už veľa zmätku a upútal na seba pozornosť. Postaral sa okrem iného o desiatky dopravných nehôd, pár smrtí a iných škandálov, z ktorých sa aj tak väčšina ľudí nepoučila. Niantic sa však rozhodla opäť upútať na svoje dielo pozornosť. Do sveta vypúšťa aktualizáciu zahrňujúcu AR+, ktoré využíva technológiu ARCore.

Rozdiel medzi Pokémonmi bez a s AR+

Ak ste ešte nepočuli o technológii AR, ale už ste hrali hru Pokémon Go, možno by ste mali vedieť, ako to dokáže ovplyvniť obľúbené japonské kreatúry. Tie sa za normálnych okolností objavia na displeji vášho mobilu a hýbu sa priebežne s ním. No vďaka AR+ sa budú Pokémoni správať oveľa realistickejšie.

Nový Pokémoni sa budú správať oveľa realistickejšie aj voči priestoru
Nový Pokémoni sa budú správať oveľa realistickejšie aj voči priestoru

To totiž zaručí, že postavička sa zjaví na určitom mieste, ktoré si váš telefón zapamätá. Netýka sa to mobilov, ktoré nepodporujú technológiu AR. Ak to však ten váš podporuje, potom vás určite poteší, že Pokémona, ktorého nájdete, budete môcť napríklad obchádzať. S tým však súvisí ďalšia novinka.

Nová taktika vášho lovu

Vďaka AR+ sa stanú Pokémoni ešte realistickejšími. Čo však z ich chytania spraví skutočný dobrodružný lov je nová taktika ich odchytu. Budete sa k nim musieť priblížiť tak, aby si vás nevšimli. Podľa vzdialenosti, z ktorej tvora odchytíte, môžete byť následne ohodnotený. Takže ak aj ten váš smartfón podporuje ARCore a stále holdujete zbesilému lovu virtuálnych postavičiek, určite si AR+ v Pokémon Go nenechajte ujsť.

Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.97.2
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Otec hral Pokemón Go kým jeho syn visel zo štvrtého poschodia
Náš tip
Dvaja muži spadli z útesu pri hraní Pokémon GO + ďalšie absurdné príhody
14.10.2018
Zdroj: Android Authority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+