MojAndroid

Možno už niekoľko rokov ste zo svojej letnej dovolenky nikomu neposlali pohľadnicu. Tento zvyk sa už pomaly vytráca, veď nie je nič jednoduchšie, ako priamo počas dovolenky zásobovať blízkych fotografiami a videami tak, aby mali podrobný prehľad o vašej dovolenke. Práve preto ale môže byť taká reálna papierová pohľadnica skutočne originálnym spôsobom, ako potešiť vašich najbližších. Dnes už ale kvôli tomu nemusíte chodiť na poštu, pohľadnicu môžete poslať zo smartfónu či počítača a ešte bude aj originálnejšia ako tie, na ktoré ste zvyknutí.

Touchnote

Ideálnym spôsobom ako poslať dovolenkovú pohľadnicu je aplikácia v smartfóne. Možno ste o tom ani nevedeli, no parádnu pohľadnicu môžete poslať bez toho, aby ste museli ísť na poštu a výsledok bude ešte krajší. Aplikácia Touchnote vám umožní jednoducho si vytvoriť pohľadnicu so svojou vlastnou fotografiou a aj vlastným dizajnom. Budete pre to potrebovať iba aplikáciu, nejakú peknú dovolenkovú fotografiu a pár minút času. K dispozícii máte viacero dizajnových nástrojov, vďaka ktorým môže vytvoriť skutočne originálne diela. Na výber máte dve formy pohľadníc – klasickú pohľadnicu, ktorú do európskych destinácií doručia za 2-5 dní s cenou do 3 EUR. Špeciálne Pozdravy sa zasa tlačia v USA, Veľkej Británii alebo v Austrálii a cena doručenia sa pohybuje na úrovni do 5 EUR.

Verzia: 6.8.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.8.2
Aktuálna cena: Zdarma

Ševt

Skvelý spôsob odosielania pohľadnice ponúka papiernictvo Ševt. V internetovom editore stačí, keď vyberiete štýl pohľadnice, doplníte vlastný text a v ďalšom kroku vyberiete obrázok, ktorý bude na prednej strane pohľadnice. Takto môžete priateľom a známym poslať skutočne originálny pozdrav, vďaka čomu vám budú vašu pohodu závidieť ešte viac. Výhodou je, že aj keď ste v zahraničí, pohľadnica bude posielaná v rámci Slovenskej pošty a ak ju pošlete adresátovi na Slovensku, zaplatíte za ňu iba 2,00 EUR. Poslanie pohľadnice do zahraničia zasa stojí 2,50 EUR. Druhou výhodou je, že pohľadnica bude doručená oveľa rýchlejšie, ako keby ste ju posielali zo zahraničnej pošty. Podobná služba donedávna fungovala aj v mobilnej aplikácii Ševt, no aktuálne sme ju tam nenašli, a tak budete zrejme musieť využiť tento internetový editor.

Verzia: 1.396.802.1310
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.396.802.1310
Aktuálna cena: Zdarma

Zoner Postcards

Podobnou aplikáciou ako v predchádzajúcich prípadoch je titul Zoner Postcards. Ten vám tiež umožní priamo z prostredia vášho telefónu vytvoriť vkusné pohľadnice a ihneď ich aj nechať poslať vašim blízkym. Celý proces je aj v tomto prípade veľmi jednoduchý a výsledok je tiež veľmi pekný. Spoločnosť Zoner je známa svojimi fotografickými aplikáciami a aj pohľadnice sú tak naozaj veľmi elegantné a vkusné. Táto aplikácia je v skutočnosti možno najjednoduchšia so všetkých spomenutých a jej ovládanie by skutočne nemalo robiť problém žiadnemu používateľovi. Jednoducho vyberiete fotografiu, pridáte pozdrav a zadáte adresu. V Európe bude pohľadnica doručená v priebehu jedného týždňa a cena pohľadnice je iba 1,49 EUR, takže ide o jednu z najdostupnejších služieb v našom výbere.

Verzia: 1.3.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.9
Aktuálna cena: Zdarma

Samozrejme, služieb na odosielanie pohľadníc z dovolenky je ešte viac. Tieto tri ale pokrývajú spektrum potrieb väčšiny používateľov. Titul Touchnote je veľmi efektívny a umožní vám prispôsobiť si pohľadnicu presne podľa vašich predstáv. Riešenie od Ševtu je zasa vhodné pre tie prípady, keď máte prístup k počítaču a môžete využiť skutočne pokročilý editor, v ktorom môžete vytvoriť veľmi pekný dizajn pre svoju fotografiu. Ak máte menej času a nechcete sa s fotografiami veľmi zaoberať a ešte chcete aj ušetriť, veľmi vhodnou alternatívou je aj aplikácia Zoner Postcards, ktorá je extrémne jednoduchá a odoslanie takejto pohľadnice je aj najlacnejšie. Ak využívate niektorú z týchto služieb aj vy, dajte nám vedieť v diskusii, ako ste spokojní so sľubovanými dobami doručenia či kvalitou výsledných pohľadníc.

10.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+