MojAndroid

Podvodníci nikdy nemajú dosť. Na Slovensku sa začala objavovať ďalšia vlna podvodníkov, ktorí sa snažia vylákať peniaze cez telefonáty zo zahraničných čísel. Určite tieto hovory nezdvíhajte a v žiadnom prípade nevolajte späť, môžete prísť o nemalé peniaze.

Náš tip
ESET: Pozor na falošné súťaže na Facebooku, obete môžu prísť o peniaze

Tentokrát sa objavili telefonáty s predvoľbou +231, ktorá patrí Libérii. Okrem toho ďalší používatelia hlásia telefonáty s predvoľbou +355, ktorá zasa patrí Albánsku. Väčšinou sú praktiky týchto podvodníkov zamerané na to, že slovenské čísla iba „prezvonia“ a dúfajú, že obete zavolajú naspäť. Často ide o rôzne spoplatnené hovory, kde nie raz zaplatíte aj niekoľko desiatok eur za minútu.

Určite preto nedvíhajte, keď vám budú volať neznáme zahraničné čísla a v žiadnom prípade nevolajte naspäť. Upozornite na novú vlnu podvodníkov aj vašich známych, pretože v záplave informácií, ktoré každý deň spracúvame, sa nám niečo podobné vôbec nemusí zdať podozrivé. Presne na to sa ale spoliehajú aj podvodníci, ktorí neustávajú vo svojej snahe.

Zdroj: HackTrophy (Facebook)

13.10.2017
 • Hmm zrovna som hľadal niečo v prehliadači v tom z notifikačnej listy prichádzajúci hovor. A omylom som to dvihol a hneď do pár sekúnd zložil. Fakt moja blbosť resp preklik. Hlavne že posledne som si hovoril že kto je tak blbý že by to dvíhal. No nemusel som ísť ďaleko :D

  • marko

   ak to dvihnes tak sa nic nedeje podstatne je nevolat spat.

   • no tak volat spat rozhodne nemienim…v podstate som to tiez zdvihol len omylom.

 • 231 je predvoľba Libérie, Nigéria ma 234

  opravte si to

  • Slavo Dzuricko

   Vďaka za info, chybu v článku sme opravili :)

   • shidersh

    Co tak opravit clanok sposobom, ze zmazes ten bullshit o nedvihani toho hovoru? Za prijatie hovoru sa neplati.
    Chces, aby bol clanok seriozny a doveryhodny? Tak donho nepis nezmysly.
    Jedna nezmyselna veta clanok rovno zaradi medzi bullshit a hoax.

 • cukork

  Dnes rano volali 231 predvolba,anglicky hovoriaci odkazovac)

 • robo

  prosim vas, nestraste ludi, preco by to nemohli dvihnut? niektory operator spoplatnuje prichadzajuce hovory?!

 • Bebe

  Tiez nerozumiem odporucaniu/varovaniu, ze hovor nemam dvihat. Ved ak niekto, nech je to ktokolvek, vola z Liberie na Slovensko, tak predsa on plati medzinarodny hovor z Liberie na Slovensko, ak hovor prijmem. Cize mne ako prijimatelovi hovoru na Slovensku z toho nemaju ako vzniknut akekolkvek naklady. Ak zavolam ja im, tak samozrejme platim hovor zo Slovenska do Liberie. To je mi jasne.
  Mne vcera volalo cislo ‭+231 902 64 720‬.

 • Slovan – pohan

  A čo keď dvihnem? Čo mi urobia? Ako ma pripravia o peniaze? Včera som im dvihol. Bol tam automat, ktorý po anglicky ponúkal nejaké telekomunikačné služby. Hovor trval cca 15 sekúnd a po tom bol automaticky ukončený. Nie je problém dvihnúť. Problém je to pre tých, ktorí si myslia, že keď nedvihli prišli o dôležitý hovor a okamžite volajú späť. Len toto môže byť spoplatnené. Volať na účet volaného už myslím, že v dnešnej dobe nieje možné. Takže ľudia ak nechcete prísť zbytočne o peniaze nevolajte bezhlavo naspäť na akékoľvek neznáme číslo. Ak by to bolo dôležité volali by znovu. Inak je to len namotávka.

 • SimSon

  Preco by som nemohol zdvihnut prichadzajuci hovor (aj keby prichadzal z tramtarie)? Mozete vysvetlit ako by ma pri tom niekto mohol obrat o peniaze? Asi sotva…

  Clickbait-clanky potrebuju len bulvarne media. Naozaj tak velmi tuzite po tom zaradit medzi ne?

 • Gor Don

  Zdvihnut to mozete ale za ziadnych okolnosti nevolajte naspat.

  Resp. zdvihnut by to mal kazdy nech im naskacu poplatky za medzinarodny hovor a s podvodmi by rychlo prestali.

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+