MojAndroid

Podvody sú dnes bežným javom vo svete mobilných aplikácií aj sociálnych sietí. Občas sú ale metódy podvodníkov jednoduchšie a stačí im obyčajný telefónny hovor alebo sms. To je aj najnovší prípad, na ktorý upozorňuje Polícia Slovenskej republiky na svojom facebookovom účte.

Podvodný hovor Gruzínsko

Najnovšie podvodné telefonáty pochádzajú z Gruzínska

V posledných dvoch dňoch kontaktovalo Políciu SR veľa ľudí s tým, že im volajú podozrivé čísla zo zahraničia, hlavne z Gruzínska. Aj tomto prípade radi Polícia rovnako ako v predošlých prípadoch: nikdy takéto čísla nedvíhajte, nikdy im nevolajte naspäť. Ak vám v zahraničí žije rodina, tak jej čísla určite máte uložené. Ak sa s vami bude chcieť niekto spojiť zo zahraničia (známy, vzdialená rodina), tak by vám poslal esemesku, ak nebudete dvíhať.

Podvodný číslo z Gruzínska

Podvodné hovory ignorujte, blokujte alebo nahláste

V prípade podvodných čísel totiž hrozí, že sa vám navýši faktúra za telefonovanie o mastnú sumu. Bohužiaľ, títo zahraniční podvodníci sú prakticky nepostihnuteľní. Preto podobné telefónne hovory ignorujte. Dnes už praktický skoro každý smartfón umožňuje blokovanie čísel, takže to určite využite. Zároveň o podobných číslach upovedomte svojho operátora.

Náš tip
Pozor! Pod značkou Slovenskej pošty sa šíri podvodná SMS súťaž
5.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+