MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: 4000 mAh v priamom prenose

Pocophone F1 určite nie je prvým smartfónom od Xiaomi s batériou, ktorá ponúka nadštandardnú kapacitu 4000 mAh. Ostatné zariadenia z portfólia však mieria skôr do strednej až nižšej triedy, Pocophone mieri trochu vyššie. Silná batéria v kombinácii s výkonným, avšak úsporným procesorom sľubuje výbornú výdrž batérie. Pocophone F1 v tomto smere nesklamal, práve naopak. Príjemne “prekvapil?” potešil. Deň bez nabíjačky zvládnete bez problémov aj pri tom najnáročnejšom používaní. Pri stredne náročnom nemáte problém prežiť aj dni dva. Používatelia, ktorí nie sú nároční a svoj telefón používajú sporadickejšie sa dostanú pokojne aj na 3 dni výdrže, čo je skvelá hodnota.

Počas testovania som mal v telefóne svoju hlavnú SIM kartu, na ktorej bola nonstop spustená dátová sieť. V práci som bol zase nonstop pripojený k Wi-Fi. Pomocou smartfónu som odpovedal na maily, kontroloval články, nechýbali ani sociálne siete. Pravidelne som využíval aj navigáciu a občas si zahral nejakú tú hru. Pri takto náročnom používaní som mal večer stále takmer 50 percent batérie, čo je skvelý výsledok.

Nechýba ani jednoduchý šetriaci režim, ktorý sa však nedá prispôsobiť. Jeho zapnutím sa automaticky vypne synchronizácia a smartfón začne monitorovať procesy, ktoré bežia na pozadí. Nastaviť si však môžete jeho načasovanie, prípadne automatické spustenie pri konkrétnom percente nabitia batérie. Nemôžem nespomenúť, že percentá batérie sa v stavovom riadku nedozviete. Výrez je na to jednoducho príliš veľký. Pokiaľ chcete vedieť, koľko percent vám zostáva, musíte jednoducho stiahnuť notifikačnú lištu. Banalita, ale môže to byť otravné. Smartfón dokáže analyzovať využívanie aplikácií a ich priamy dopad na výdrž batérie. Následne sa vás opýta či môže konkrétne aplikácie kvôli výdrži vypnúť. Položka “spotreba batérie” ukrýva informácie o tom, ktoré aplikácie najviac spotrebúvajú batériu a rovnako, ktorý hardvér má najväčší vplyv na výdrž. Kvôli šetreniu energie môžete dokonca obmedziť niektoré aplikácie, zakázať im činnosť na pozadí a podobne. So správnymi nastaveniami tak môžete ešte pridať pár hodín k inak skvelej výdrži batérie.

Rýchlosť nabíjania

 • 15 min: 17 %
 • 30 min: 35 %
 • 45 min: 56 %
 • 1 hod: 75 %
 • Plné nabitie: 1:49 hod.

Rýchlosť nabíjania 4000 mAh batérie Pocophone-u nie je najlepšia, ale ani neurazí. Ak si k tomu pridáme skvelú výdrž na jedno nabitie, o trochu pomalšie nabíjanie vám určite nebude nijako prekážať. Bezdrôtové nabíjanie by tiež potešilo. Pravdou však je, že bezdrôtové nabíjanie je výsadou zväčša drahších modelov.

Záverečné hodnotenie: Toto sa podarilo

Z testovania Pocophone F1 mám veľmi dobrý pocit. Tento smartfón je dôkazom toho, že za kvalitu nie je potrebné platiť obrovské sumy peňazí. Nevyzerá síce tak prémiovo, ako tie najdrahšie zariadenia a niektoré funkcie chýbajú, no otázkou je, že či tieto veci stoja za príplatok takmer 700 EUR (ak sa teda bavíme o tých úplne najlepších). Za cenu približne 300 EUR vám zariadenie ponúkne vysoký výkon, skvelú výdrž a všetky funkcie, ktoré potrebujete. Navyše, nevyzerá vôbec zle, nezachytávajú sa na ňom odtlačky prstov a nesklame ani kvalitou fotoaparátu. Najväčším mínusom je absencia NFC. NFC čip je už pomaly štandardom aj v tejto cenovej kategórii a Pocophone ho jednoducho mal mať.

Za zapožičanie telefónu ďakujeme e-shopu GeekBuying.com.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
7.7

Pocophone F1

Pocophone F1 je dôkasom toho, že kvalitné a výkonné zariadenie nemusí stáť veľa. Za cenu okolo 300 eur získate vysoký výkon, podarený dizajn, slušný displej a výbornú výdrž batérie. Výrobca nezabudol ani na 3,5 mm audio konektor a spoľahnúť sa môžete aj na výsledky fotoaparátu. Na druhú stranu, šetrilo sa na materiáloch. Telefón je plastový. Nepôsobí tak hodnotne, ako vlajkové lode ostatných výrobcov, ale aspoň nezachytáva odtlačky prstov. Najväčším sklamaním je absencia NFC, takže na bezkontaktné platby pomocou mobilu si musíte nechať zájsť chuť. Aj napriek tomu sa jedná o kvalitný smartfón, ktorého kúpu určite neoľutujete.

zobraziť celú recenziu
70 %
Konštrukcia a dizajn
70 %
Displej
90 %
Výkon
80 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
70 %
Fotoaparát

 • Výkon
 • Výborná výdrž
 • Cena

 • Chýba NFC
 • Veľký výrez v displeji
 • 4K video len pri 30 fps
 • Plastová konštrukcia

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+