MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Nenadchne, ale ani neurazí

Pocophone F1 obsahuje displej s uhlopriečkou 6,18” a rozlíšením 2246 x 1080 pixelov, čo predstavuje hustotu 403 ppi. Jednotlivé pixely tak nemáte šancu rozoznať a displej je dostatočne jemný. Použitá bola technológia IPS, čo je logické, pretože v snahe čo najviac znížiť výrobné náklady výrobca siahol po lacnejšom paneli. To však neznamená, že po horšom. Displej vyzerá veľmi dobre, či už v tme alebo na priamom slnku, kde je jeho čitateľnosť porovnateľná s ostatnými zariadeniami, ktoré ponúkajú napríklad aj AMOLED displej. Ochranu displeja zabezpečuje sklíčko Gorilla Glass, avšak o ktorú generáciu sa jedná nevieme. Spokojný som ako s minimálnym, tak aj s maximálnym jasom. Jeho automatická regulácia funguje na jednotku a reaguje veľmi rýchlo a presne.

Pokiaľ by vám nevyhovovalo farebné podanie displeja, celkom podrobne si ho viete upraviť. Vybrať si môžete medzi predvoleným nastavením, teplými či studenými farbami. Rovnako môžete nastaviť aj kontrast, buď to necháte na automatike, kontrast zvýšite alebo znížite. Displej je možné navyše prebudiť dvojitým poklepaním, prípadne sa dokáže rozsvietiť vtedy, keď zariadenie zdvihnete. Celkovo nemám displeju Pocophone čo vyčítať. Určite sa na trhu nájdu displeje, ktoré ponúknu lepšie farebné podanie, vyšší jas či rozlíšenie, no v tomto prípade sa jedná o kvalitnú zobrazovaciu jednotku.

Skener odtlačkov a odomykanie pomocou tváre

Skener odtlačkov prstov je umiestnený na zadnej strane zariadenia. Moja prvá výhrada je práve k jeho umiestneniu. Je až príliš blízko pri fotoaparáte, a tak sa môže jednoducho stať, že namiesto skeneru položíte prst práve na fotoaparát. Skener je však výrazne oddelený a jeho nahmatanie je veľmi jednoduché, takže fotoaparátu by ste sa pri odblokovaní dotýkať nemali. Pridanie nového odtlačku prsta je otázkou pár sekúnd. S používaním skeneru som nadmieru spokojný. Patrí jednoznačne medzi najrýchlejšie na trhu, je jednoducho bleskový. To isté platí aj o jeho presnosti. Musíte si však dávať pozor na mokré ruky, v tomto prípade nebudete mať istotu, že sa vám odblokovanie podarí. Potešila by ma prítomnosť gest priamo pomocou snímača, napríklad také sťahovanie notifikačnej lišty posunutím prstu nadol by určite nebolo na škodu.

Trendom je aj odblokovanie pomocou tváre. Táto funkcia, samozrejme, nechýba ani tomuto smartfónu. Ak máte v smartfóne zvolený región Slovensko, funkcia bude nedostupná. Stačí vojsť do nastavení a zmeniť región napríklad na Hongkong. Teraz už môžete pridať svoju tvár. Trvá to len pár sekúnd. Odteraz vás telefón bude vedieť rozpoznať aj na základe tváre a vy ho tak nemusíte odblokovať len pomocou skeneru odtlačkov prstov.

Samotné odblokovanie tvárou je bleskové. Väčšinou sa zariadenie nestihne prepnúť ani do zamknutej obrazovky, ale je hneď odblokované a pripravené na vaše príkazy. Ohľadom bezpečnosti takto rýchleho odomykania tvárou si už istý nie som. Skener odtlačkov prstov je určite bezpečnejší. Vďaka sekundárnemu infračervenému snímaču vo výreze je odblokovanie možné aj počas úplnej tmy, čo hodnotím veľmi pozitívne.

Výkon a pamäť: Nezľakne sa ničoho

Tu sa kompromisy nerobili. Pocophone F1 ponúka rovnaký výkon ako aktuálne vlajkové lode ostatných výrobcov, ktoré stoja neraz aj 1000 EUR. Smartfón je osadený výkonným procesorom Qualcomm Snapdragon 845, ktorému sekunduje v našom prípade 6 GB operačnej pamäte, no predáva sa aj verzia s 8 GB RAM. S takýmto výkonom sa môžete pripraviť na to, že s Pocophone F1 nezažijete sekanie a ani nič podobné. Všetko pôjde pekne plynulo. To isté platí aj o hrách. Smartfón zvláda bez problémov aj tie najnáročnejšie. Neváhal som a nainštaloval som PUBG. Grafika sa automaticky nastavila na maximum a herný zážitok bol výborný. Žiadne sekanie, všetko krásne, plynulé. Počas celej doby hrania sa teplota smartfónu udržiavala v únosných hraniciach, takže o prehrievaní nemôže byť reč. Smartfón prešiel aj testom populárnych benchmarkov Geekbench a AnTuTu. Výsledky z nich si môžete pozrieť nižšie.

Kapacita vnútorného úložiska nami testovaného variantu je 64 GB. Po zapnutí som mal k dispozícii 56,48 GB, čo je veľmi slušná hodnota. V predaji sú aj verzie so 128 GB a dokonca 256 GB priestorom. Tam sa už zmestí poriadne množstvo dát. Navyše, pokiaľ by vám stále bolo málo, Pocophone F1 podporuje aj pamäťové karty microSD. Svoje úložisko si tak môžete rozšíriť ešte o ďalších 256 GB. V tomto prípade sa ale budete musieť rozlúčiť s druhým slotom na SIM kartu. 6 GB operačnej pamäte je naozaj dostatočné množstvo na beh mnohých aplikácií. Tie sa na pozadí nezatvárajú a multitasking funguje na výbornú. Ak patríte medzi náročných zákazníkov, ktorí požadujú rýchle reakcie aj počas toho, ako pracujete s viacerými aplikáciami naraz, Pocophone F1 vás určite nesklame.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
8.1.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+