MojAndroid

Populárny smartfón strednej triedy POCO X4 GT dostal novú aktualizáciu, ktorá mu prináša najnovšiu verziu systému Android 13 a nadstavbu MIUI 14. Informáciu priniesol portál GizmoChina.

Aktualizácia pre POCO X4 GT prináša aj lepšie zabezpečenie

POCO X4 GT prišiel na trh minulý rok so systémom Android 12 a nadstavbou MIUI 14. Ide tak o jeho prvú systémovú aktualizáciu. Číslo firmvéru aktualizácie je V14.0.1.0.TLOMIXM. Aktualizácia je vydávaná vo vlnách a postupne bude sprístupnená väčším skupinám ľudí. Okrem systému Android 13 a nadstavby MIUI 14 obsahuje aj januárovú bezpečnostnú záplatu.

POCO X4 GT
POCO X4 GT | Zdroj: Xiaomi

Zoznam zmien najnovšej aktualizácie na MIUI 14:

  • MIUI teraz využíva menej pamäte, vďaka čomu je zariadenie rýchlejšie a plynulejšie aj pri dlhodobom používaní.
  • Množstvo zlepšení v personalizácií používateľského prostredia.
  • Nové super ikony, ktoré dodajú vašej ploche nový vzhľad. (Aktualizujte domovskú obrazovku a motívy na najnovšiu verziu, aby ste mohli používať super ikony.)
  • Priečinky na domovskej obrazovke zvýraznia aplikácie, ktoré najviac potrebujete, vďaka čomu ich máte rýchlejšie po ruke.
  • Vyhľadávanie v Nastaveniach je teraz pokročilejšie. S históriou vyhľadávania a kategóriami vo výsledkoch je hľadanie systémových nastavení rýchlejšie.

Aktualizáciu by vám mal systém oznámiť automaticky. Samozrejme si môžete vyhľadať aj manuálne v sekcii Nastavenia >> Informácie o telefóne >> Prepnite „logo MIUI“ >> Skontrolujte aktualizácie alebo ju nainštalovať cez aplikáciu MIUI Downloader. Pred inštaláciou sa ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Aktualizuje aj konkurencia

Najaktívnejším výrobcom je Samsung, ktorý stihol aktualizovať prakticky všetky dôležité modely a momentálne Android 13 dostávajú smartfóny nižších tried. Android 13 nedávno dostali aj staršie vlajkové lode od Asusu, rovnako aj stredná trieda OnePlus. Aktualizuje aj Huawei, avšak len svoju nadstavbu EMUI, keďže so samotným Androidom to má v posledných rokoch náročnejšie.

Náš tip
Legendárna hra Worms je na Google Play vo výraznej zľave
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
7.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+