MojAndroid

Na IndieGoGo sa objavil nový projekt mobilného “superpočítača”. Samozrejme, tento názov nie je úplne výstižný. Od zariadenia s názvom Poco totižto nemôžete čakať výkon hodný dnes akéhokoľvek výkonnejšieho dekstopového počítača. Výrobca tak chcel poukázať skôr na jeho univerzálnosť. Novinka je totižto založená na hardvéri mini počítača Rasberry Pi, ktorý dopĺňa o vlastný displej, kameru, či ovládacie prvky.

poco4

Pomerne malé zariadenie toho ponúka naozaj veľa. Disponuje trojicou microUSB portov, microHDMI výstupom, slotom pre pamäťové karty microSD, dvoma joystickmi a dotykovými plochami, ktorých funkcie sa dajú nastaviť podľa potreby. Podľa spoločnosti sa dá Poco použiť mnohými spôsobmi, či už ako akčná kamera, herná konzola, kvalitný audio prehrávač, fitness tracker, WiFi telefón a podobne. To, že ide o skutočne miniatúrne zariadenie dokazuje aj prítomnosť 2,8-palcového displeja. Samozrejmosťou je aj prítomnosť GPS modulu.

poco5

Výhodou zariadenia Poco je skutočne jeho univerzálnosť. Konštrukcia je robustná a odolná, navyše aj ľahko rozoberateľná. Vďaka tomu je možné prístroj ľahko opraviť a vymeniť niektoré komponenty. Prístroj môže poslúžiť na mnoho spôsobov a dá sa v podstate ďalej softvérovo upravovať, prípadne ho použiť na ovládanie iných zariadení, senzorov a podobne.

Samozrejme, Poco sa nemusí vôbec stať realitou. Autori projektu si stanovili pomerne vysoký cieľ – 300-tisíc dolárov. Za jedno zariadenie Poco si pýtajú až  380-dolárov, pričom prvé kusy budú dodané až niekedy v lete budúceho roka.

Zdroj: indiegogo

26.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • ghtm

    To je už čo za zbytočnosť :D ponúka to isté čo smartfón, ba ešte oveľa menej. A ten diplej? 2.8 palca? Veď z toho človek oslepne keď na to žmúri oči. Ďalšia blbosť ktorá sa reálne do výroby ani nedostane.

  • Michal

    No, ja vidím drahý mobil so slabými parametrami :)

+