MojAndroid

Na Android platforme existuje veľa výborných herných titulov. S novými hrami pre PC a konzoly sa samozrejme nemôžu porovnávať. Pre zariadenia so systémom Android už existuje niekoľko riešení pre streamovanie PC hier na displeje smartfónov a tabletov. To najnovšie prináša juhokórejský gigant Samsung. Server 9to5Google informuje o uvedení jeho novej služby a aplikácie PlayGalaxy.

Samsung PlayGalaxy PC

Zatiaľ len pre smartfóny Samsung Galaxy Note 10

PlayGalaxy funguje na podobnom princípe ako služby NVIDIA GameStream pre zariadenia Shield alebo Steam Link beta. PC hra beží priamo vo vašom počítací a cez aplikáciu sa zrkadlí na vašom smartfóne alebo tablete. Musíte ju mať nainštalovanú v obidvoch zariadeniach. Pre Windows je aplikácia dostupná priamo na stránkach Samsungu. Mobilná aplikácia je zatiaľ určená len pre nové vlajkové modely Samsung Galaxy Note 10/Galaxy Note 10+.

Nechýba podpora bluetooth gamepadu

Hry sa ovládajú buď pomocou displeja Android zariadenia, kombináciou klávesnice a myši alebo pomocou bluetooth gamepadu. Samsung dokonca predstavil pre smartfóny Samsung Galaxy Note 10 a Galaxy Note 10+ špeciálny gamepad Glap. Samozrejmosťou je nutnosť výkonného PC s Windows 10 a rýchlej siete pre plynulé hranie.

Glad gamepad biely

Minimálne špecifikácie PC:

OS: Windows 10
GPU: NVIDIA GPU NVIDIA GTX 1060 alebo vyššia, AMD Radeon RX 550 alebo vyššia
CPU: Intel Core i5 alebo vyšší
Operačná pamäť: 8 GB DDR4
Pripojenie: Gigabitový router

Náš tip
Diera v displeji Samsungu Galaxy Note 10 po novom slúži aj ako LEDka upozornení
13.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+