MojAndroid

PayPal by sa mal koncom mesiaca stať jednou z možností ako platiť za aplikácie na Android Markete. Dohoda je vraj už hotová a PayPal ju plánuje ohlásiť na svojej výročnej konferencii pre vývojárov 26. októbra. Pre nedávnom sa platby cez Android Market dostali do ďalších krajín, ale nové možnosti sú vždy vítané. Paypal sprístupní platby za aplikácie vo vyše 190 krajinách a regiónoch, čo vysoko prekonáva približne 30 krajín, ktoré podporuje Google.

Tento spôsob platieb by nielen výrazne zjednodušil platobný systém Android Marketu, ale tiež by priblížil Google k plynulému platobnému procesu, ktorým Apple spravuje iTunes a App Store.

Jednoduchý platobný systém bol jedným z chýbajúcich článkov majstrovského plánu Googlu s Androidom. Niektorí analytici tvrdia, že Google čakal práve na toto, aby mohol spustiť stremovanie hudby a on-line úschovu dát.

TouchType, londýnska firma, ktorá vytvorila SwiftKey, aplikáciu na prediktívne písanie pre Android telefóny, spustila svoj produkt minulý mesiac. Podľa Joe Braidwooda, marketingového šéfa TouchTypu, dostala firma počas prvých 4 dní okolo 40000 objednávok. Ale asi 2000 z nich bolo odmietnutých alebo zrušených kvôli chybe v Google Checkout.

9.10.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+