MojAndroid

Fanúšikovia Nintenda majú určite v pamätí hernú sériu Pilotwings, ktorá herné konzoly tejto značky sprevádza cez dve desaťročia rovnako ako séria Legend of Zelda. Novinka v obchode Google Play PixWing – Flying Retro Pixel Arcade je práve poctou tejto hernej sérii.

Pilotwings boli arkádovou hrou v 3D grafike, kde ste s rôznymi typmi lietadiel, alebo skôr lietajúcimi strojmi, museli preletieť určitý úsek mapy bez  vynechania checkpointov. V tomto duchu sa nesie aj novinka PixWing. Hra má dnes medzi mobilnými hrami populárnu 3D pixelovú grafiku (Unity 3D engine) známu z hry Minecraft, v ktorej sú navrhnuté jednotlivé mapy. Celkovo obsahuje 4 rôznorodé mapy a každú z nich musíte preletieť v 9 rôznych dráhach. Checkpointmi, ktoré nesmiete vynechať, sú viaceré horizontálne aj vertikálne rozmiestnené kruhové portály. Medzi nimi môžete zbierať bonusy alebo peniaze a hlavne sa musíte vyhýbať rôznym prekážkam. Naraz znamená smrť a reštart.

Váš výkon je ocenený jednou až troma hviezdičkami v závislosti na vašom čase. Pre zrýchlenie letu slúži turbo, no vyššia rýchlosť samozrejme znamená aj vyššie nebezpečenstvo nárazu. Za nazbierané peniaze si môžete kúpiť, respektíve prenajať lepšie lietadlo aj s unikátnym pilotom. Na výber sú dvojplošníky, staré aj moderné stíhačky či rôzne šialené podivnosti.

Náš tip
TOP Android hry týždňa – 32.týždeň 2017

Hra ponúka 3 typy ovládania. Prvým a asi najprijateľnejším sú klasické dotykové tlačítka (TouchStick). Napravo je netypicky smerové tlačidlo pre zmenu smeru letu a naľavo Turbo. Oboje ide samozrejme prehodiť. Pri druhej mape Volcano sa objaví aj tlačidlo Fire pre zostrel prekážok. Druhým ovládaním a najnáročnejším je Gyro. Využíva gyroskop a pre ovládanie smeru musíte mobilom otáčať celým telom v 360 stupňoch. O niečo ľahším je tretie ovládanie Sterring Wheel, kedy otáčate do strán iba mobil.

https://www.youtube.com/watch?v=Hfc4cfhw_Ws

Verzia: 1.0013
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0013
Aktuálna cena: Zdarma

Hra je samozrejme zdarma. Kvôli neuveriteľné otravným celoplošným animovaným reklamám po skoro každom dokončenom leveli sa však oplatí investovať jedno euro do ad-free verzie.

Zdroj: Google Play

15.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+